Telesur gaat verder als naamloze vennootschap en is niet langer een zogenaamde sui generis, oftewel staatsbedrijf volgens bijzondere wet. Dit komt doordat de jaarrekeningen sinds deze regeerperiode nog steeds niet naar de vereisten van de wet gepubliceerd zijn.
De regering krijgt conceptjaarverslagen en presentaties over de algemene stand van zaken bij het bedrijf, maar het controleren van jaarrekeningen, het aftekenen door een accountant en de publicatie lopen achter. Deze stappen zijn wettelijk verplicht, zodat de gemeenschap zich een beeld kan vormen van hoe het bedrijf ervoor staat, zeker met alle ruis die de afgelopen jaren, rondom het bedrijf ontstond.
De verhouding tot Huawei is onbekend en onderwerp van veel onzekerheid. De aantijgingen van de voormalige manager Wholesale & International Relations over een miljoenenfraude binnen het bedrijf, liggen nog vers in het geheugen. Meer dan een enkele belkaartfraudezaak haalde het nieuws. De relatie tot KirpalaniKom roept bij kenners van de branche, vraagtekens op. De verliezen over de beginjaren van deze regeertermijn liepen in de tientallen miljoenen US-dollars op. De directeur is zonder enig ceremonieel, vrij abrupt bedankt.
De omzetting leidt ertoe dat Telesur-aandelen vrij verhandelbaar worden, makkelijker uit te geven zijn en ook te bezwaren zijn met bijvoorbeeld beslag of een pandrecht als zekerheid voor financiering. Er moet een aandeelhoudersregister bijgehouden worden, maar dat hoeft niet openbaar te zijn. De relatie tot de staat verandert naar één van zuiver zakelijke aandeelhouder, zij het nog steeds grootaandeelhouder en voor zover bekend, enige aandeelhouder. Dit alles maakt herkapitalisatie en het verder aantrekken van vreemd- en buitenlands kapitaal eenvoudiger. Ook het aantrekken van topmanagers wordt eenvoudiger, omdat het een contractuele aangelegenheid tussen de NV en de manager wordt en in mindere mate een relatie tot een ‘aan landsdienaar gelijkgestelde’ persoon.
Bij het bepalen van tarieven, zal het maatschappelijke aspect geen verplichte overweging meer zijn. Ook bij de keuze voor ontwikkelingsgebieden en groeimarkten, zal het winstoogmerk en de bedrijfsvoering op termijn een nadrukkelijkere plaats innemen.
Ook de relatie tot de toezichthouder van de sector, de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS), zal en moet veranderen.
Als monopolist met de cashflow die hoort bij een abonnementsstructuur, heeft Telesur in het verleden meer als grote broer onder de overheidsparaplu gefunctioneerd, zowel voor wat betreft kapitaal als technische expertise en beschikbare technologie.
De overheid zal behoorlijk moeten gaan investeren in een robuuste TAS, wil zij Telesur en de andere giganten in de sector effectief kunnen controleren en op handhaving van regels willen aanspreken.
The post TELESUR ALS NV VERDER ..
- Duurzame samenwerking op komst: Azerbeidzjan en Suriname bu…..
- Surinaamse jongeren verkennen samenwerkingskansen binnen IA…..
- Zelensky krabbelt terug en wil ruzie met Trump bijleggen..
- Interne spanningen en toezichtsvragen bij SBB:..
- VALUTA WISSELKOERSEN, EXTERNE PRIJZEN, TRANSPORT EN PRIJSBE…..
- Man dodelijk mishandeld te Perika..
- Moira Morroy: ‘Zeer tevreden met inspanning dansscholen…..
- Het nieuwe normaal: Sodom en Gomorra?..
- US$ 10 miljoen vrijgemaakt voor dijk Weg naar Zee..
- Stichting Bondru Entertainment Suriname goed opweg met prof…..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Er is geen geld om dijk te bouwen …..
- Inheemse gemeenschappen klagen Suriname aan om FPIC-schendi…..
- Veel bewolking en wat lichte regen..
- DA’91 houdt paneldiscussie in verband met Dag van de Vrou…..
- Politie zoekt eigenaren gestolen Yamaha-bromfiets en e-bike..
- Arabische staten gaan voor Egyptisch alternatief..
- Trump viert overwinning in toespraak tot het Congres, Democ…..
- Perry Oemrawsingh (77) Paramaribo 2-3-2025..
- Shemar Rier aangesteld als voorzitter Jeugraad Suriname..
- Winkeliersechtpaar Washabo beboet wegens economisch delict..
- Overheid, ondernemers en onderwijs slaan handen ineen voor …..