PARAMARIBO — Tijdens het kennismakingsbezoek dat een delegatie van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) aan minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) bracht, zijn urgente onderwerpen binnen de transportsector besproken. Daartoe behoorde de blacklisting van Surinaamse luchtvaartmaatschappijen door de Europese Commissie. Deze maatregel volgde op tekortkomingen in het nationale veiligheidstoezicht, waardoor de luchtvaartmaatschappijen, die in Suriname zijn gevestigd, niet langer in het Europese luchtruim mogen opereren.
De IDB zal Suriname ondersteunen bij het verbeteren van de luchtvaartsituatie. De 25 miljoen US dollar uit een lening van de vorige regering zal hieraan worden besteed. Dat werd eerder bekend toen de IDB op 7 augustus een bezoek bracht aan president Jennifer Geerlings-Simons. Faizel Baarn, regeringsadviseur voor luchtvaart- en maritieme aangelegenheden, had toen aangegeven dat de aandacht voornamelijk uit zou gaan naar structurele verbeteringen die bijdragen aan een veilig, betrouwbaar en internationaal erkend luchtvaartsysteem. De prioriteit zou volgens hem liggen bij het actualiseren van wetgeving, het versterken van burgerluchtvaartautoriteit Casas, het aanschaffen of repareren van nodige navigatieapparatuur en het betrekken van (internationale) experts, onder meer via samenwerking met de Europese Unie en de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie.
Tijdens de ontmoeting met Landveld werd door zowel de bewindsman als de IDB-delegatie het belang van samenwerking en gerichte actie om de luchtvaartveiligheid te versterken en de positie van Suriname in de internationale luchtvaart te herstellen benadrukt. De IDB-delegatie stond onder leiding van country representative Adriana La Valley en bestond verder uit Chefiek Madhar, Moreno Jackson en Raphael Dewez.
Adriana La Valley (m) bezocht TCT met Moreno Jackson (l), Chefiek Madhar en Raphael Dewez. [: TCT]
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..
- Man bijt slang terug na beten – Slang overleden, man in her….
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….