Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) heeft een kennismakingsgesprek gevoerd met een delegatie van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) onder leiding van Adriana La Valley. Het overleg stond in het teken van urgente uitdagingen binnen de transportsector, met de nadruk op recente ontwikkelingen in de luchtvaart.
Eén van de belangrijkste gesprekspunten was de recente plaatsing van Suriname op de zwarte lijst van de Europese Commissie. Deze maatregel volgde op tekortkomingen in het nationale veiligheidstoezicht, waardoor Surinaamse luchtvaartmaatschappijen momenteel niet in het Europese luchtruim mogen opereren.
Daarnaast wees Landveld op de waarschuwing van de Amerikaanse Federal Aviation Administration (FAA) dat een verdere verslechtering van de luchtvaartveiligheid aanzienlijke gevolgen kan hebben voor de samenwerking en vliegverbindingen met de Verenigde Staten.
De IDB heeft haar bereidheid uitgesproken om Suriname te ondersteunen bij het verbeteren van de luchtvaartveiligheid. Beide partijen benadrukten het belang van nauwe samenwerking en gerichte actie om de veiligheidsstandaarden op te krikken en de internationale positie van Suriname in de luchtvaartsector te herstellen.
- Nieuwe directeur Algemene Zaken verwelkomd door personeel..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘We komen om kampioen te worden!…..
- Kameleonpolitiek’ in DNA: VHP-fractie krijgt flinke uithaal…..
- Romeo Renaldo Summerville (66) Amsterdam 12-8-2025..
- Sandra Ilse Willems (64) Zaandam 10-8-2025..
- Rudy Eugene Eijndhoven (69) Suriname 9-8-2025..
- Venetiaan over uitlatingen Sampie: geen discriminatie bij s…..
- 5000 m³ waste verdwenen: minister Tsang kondigt onderzoek a…..
- Parlementariër Marengo: ‘Para heeft een aantal problemen di…..
- Minister Pokie erkent corruptiegevoeligheid bij uitbetaling…..
- Parmessar aan Noersalim: ‘wij accepteren geen bedreiginen…..
- Pilot-trainingsproject voor jonge agrarische ondernemers in…..
- DNA-voorzitter Adhin wil speciale jeugdwet met toezicht op …..
- Jong muzikaal talent staat centraal bij ‘Kraka Poku/Toriâ…..
- BTW-inkomsten 2025 ruim boven verwachting.
- Suriname ziet staatsschuld stijgen door CBvS-herkapitalisat….
- Jeugdige ingesloten ter zake oplichting en verduistering..
- Vier jeugddammers naar Caribische kampioenschappen..
- Ramsaran: ‘De beschermers van onze soevereiniteit’..
- Brad Pitt breekt records met nieuwe F1-film.
- Voormalig president Vizcarra in voorlopige hechtenis..