Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) heeft een kennismakingsgesprek gevoerd met een delegatie van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) onder leiding van Adriana La Valley. Het overleg stond in het teken van urgente uitdagingen binnen de transportsector, met de nadruk op recente ontwikkelingen in de luchtvaart.
Eén van de belangrijkste gesprekspunten was de recente plaatsing van Suriname op de zwarte lijst van de Europese Commissie. Deze maatregel volgde op tekortkomingen in het nationale veiligheidstoezicht, waardoor Surinaamse luchtvaartmaatschappijen momenteel niet in het Europese luchtruim mogen opereren.
Daarnaast wees Landveld op de waarschuwing van de Amerikaanse Federal Aviation Administration (FAA) dat een verdere verslechtering van de luchtvaartveiligheid aanzienlijke gevolgen kan hebben voor de samenwerking en vliegverbindingen met de Verenigde Staten.
De IDB heeft haar bereidheid uitgesproken om Suriname te ondersteunen bij het verbeteren van de luchtvaartveiligheid. Beide partijen benadrukten het belang van nauwe samenwerking en gerichte actie om de veiligheidsstandaarden op te krikken en de internationale positie van Suriname in de luchtvaartsector te herstellen.
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..