Analyse – door bestuurskundige drs. Lendert
Hoewel president Jennifer Geerlings-Simons haar eerste werkweek positief beoordeelt, blijven cruciale beleidsdetails uit. De mededeling dat “acute zaken zijn opgelost” roept vragen op: Welke zaken waren dat precies? En wat is de aard van de oplossingen? Het publiek blijft in het ongewisse over inhoudelijke beslissingen of beleidskeuzes.
Er is ook onduidelijkheid over de functionele staat van de presidentiële werkplekken. Waarom was de vaste werkplek aanvankelijk nog niet operationeel? Is dit illustratief voor een bredere institutionele rommeligheid?
Verder spreekt de president over kennismakingsgesprekken en het opstarten van het werk, maar zonder vermelding van concrete prioriteiten, beleidsdossiers of ministeriële besluiten. De toezegging om vóór 2030 een overdrachtsprocedure te regelen is ambitieus, maar mist een tijdspad of eerste stappen.
Kortom, hoewel het interview een indruk van voortvarendheid wil wekken, ontbreekt transparantie over inhoud en richting. Er wordt gewerkt, maar waaraan precies, en met welk doel? Dat blijft in mist gehuld. Surinamers wachten niet op sfeerbeschrijvingen, maar op duidelijke maatregelen, plannen en verantwoordingsstructuur.
- George Harrold André Hoogdorp (82) Amsterdam 25-7-2025..
- Jaïros Steven Elshot (52) Amsterdam 26-7-2025..
- President maakt kennis met Staatsolie-directie..
- Sharien Khedoe: Promotieonderzoek wijst op tekortkomingen i…..
- NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale….
- Column: Twee scheve schaatsen.
- EBS-directie ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings opn…..
- A20 blijft maar teruggeven aan de gemeenschap..
- Nog steeds onduidelijkheid rond afvloeing bij Newmont..
- Toename drugssmokkel via post: burgers onbewust betrokken b…..
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten.
- ILD-longarts Bajnath waarschuwt voor gevaren van vapen..
- Caricom en Paho bundelen krachten in nieuwe vijfjarenstrate…..
- Nieuwbakken parlementariër Betterson ziet kansen in burger …..
- Asha Barnett stimuleert creatief ondernemerschap op Barbado…..
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige….
- Staatsolie-directie bespreekt toekomstplannen met president…..
- Ramsaran: “Geen loze beloften, maar concrete stappen voor h…..
- People in Control: Suriname heeft jongeren nodig die verant…..
- Schuld van SLM bij Luchthavenbeheer is USD 13 miljoen..
- Sampie: ‘Ik was mijn telefoon thuis vergeten’..