Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — De Scholen Volleybalvereniging heeft een verrassende 1-0 voorsprong genomen in de U17-jongensfinale van de Surinaamse Volleybalbond door Bazooka vrijdagmiddag in straight sets (25-22, 25-16) te winnen. Bij Bazooka, dat de algemene ronde als eerste afsloot en zich daardoor al voor de eindstrijd had geplaatst, was het gemis van Jayden Koendjbiharie, wiens linkerenkel in gips zit, duidelijk voelbaar.
Hij powerde zijn teamgenoten weliswaar vanaf de tribunes in de Ismay van Wilgensporthal. Bazooka begon desondanks goed en leidde na een ace van Tony Cumberbatch zelfs met 14-7.
“Ik had wel meer verwacht van Bazooka, maar ik denk dat hun mindere spel te maken heeft met het gemis van Koendjbiharie”
De favoriet bezondigde zich daarna aan fouten en zag SVV na een kill van captain Roberto Benschop 17-17 gelijkmaken. Bazooka-aanvoerder Javier Nasibdar hielp de opponent uit een overspeelbalfout aan haar eerste voorsprong: 17-18.
Netfout van SVV-setter Stifanillio Perré bracht Bazooka tot 22-21. Nadat Reggie de Jong SVV uit een diagonale kill op setpoint bracht, kreeg de ploeg van Claudius Straal de set cadeau na een acefout van Serge Ceder: 25-22.
Meer verwacht
Khalil Griffith bezorgde Bazooka uit een keiharde kill al gauw een 1-0 voorsprong, maar nadat Dylan Leysner ploegen langszij bracht, was alles wat de klok sloeg SVV. Bazooka-coach Lionel Blokland nam bij 1-3 een time-out en hield zijn pupillen voor dat die niet gefocust waren.
Echter, het werd niet beter op sinds SVV verder uitliep naar 8-2. Opeenvolgende punten van Cumberbatch en Nasibdar brachten Bazooka iets dichterbij (6-9). Eén van de weinige hoogtepunten in de periode was het blok van Matthew Lie Ten op Nasibdar (18-11) voordat De Jong de partij uiteindelijk met een kill afmaakte: 25-16.
Voor SVV-captain was belangrijk dat zijn teamgenoten in de rust waren. “Ik had wel meer verwacht van Bazooka, maar ik denk dat hun mindere spel te maken heeft met het gemis van Koendjbiharie. Jammer dat hij niet kan spelen”, stelde Benschop tegenovet de Ware Tijd.
Game 2 is zaterdagmorgen half twaalf in Ismay. “We gaan afmaken om kampioen te worden”, aldus de SVV-captain. “We moesten door het uitvallen van Koendjbiharie gaan improviceren”, merkte collega-aanvoerder Nasibdar van Bazooka op. “We zijn wel goed begonnen, maar weet niet hoe het kwam dat ons spel wegviel. Maar morgen gaan we zeker voor de overwinning”, beloofde Nasibdar.
Hij stak zijn teleurstelling niet onder stolen of banken. “We waren vandaag niet echt een team en gaan zaken bespreken om weer als een unit te spelen.”
- Permanente expo Anton de Kom in Openluchtmuseum Nieuw-Amste…..
- Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte gearresteerd..
- Project ‘Labor Market Alignment with New Industries’ moet d…..
- Filipijnse oud-president Duterte opgepakt wegens misdaden t…..
- PVV verslaat Broki met 4-0..
- Team Adhin wint Nationale Viertallen Kampioenschappen SBB..
- BRED Banque Populaire brengt beleefdheidsbezoek aan preside…..
- Na het koffiedik kijken…..
- Uitgifte van 200 percelen langs de Libanonweg..
- Alleen mensen die ergens naar streven zijn interessant..
- Cursisten vervaardigen regenbeschermkappen voor Telecomcont…..
- De (on)toegankelijke zorg..
- PVP daagt CHS en president voor de rechter wegens geweigerd…..
- Hof van Justitie: Jones moet uitspraken rectificeren..
- Spoed behandeling kortgedingen PVP en NOP..
- Verenigde Staten feliciteren Ramdin met verkiezing tot OAS-…..
- Separatisten vallen passagierstrein aan in Pakistan..
- Nederlandse juristen en studenten op studiereis in Suriname…..
- Sanitaire voorzieningen Swami Wirjanandschool gerenoveerd..
- Missie Indiase ondernemers voor beleefdheidsbezoek op AWJ..
- Hoofdkapitein Amoesi: “Er is rust en orde bij NPS”..