Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — De Scholen Volleybalvereniging (SVV) en het tot nog toe ongeslagen Yelyco zullen vanaf vrijdag de strijd met elkaar aanbinden om het kampioenschap in de U21-vrouwenklasse van de Surinaamse Volleybalbond (Suvobo). SVV plaatste zich zaterdagmiddag op het Monseigneur Aloysius Zichem Sportcomplex (vroeger NGVB) als tweede voor de eindstrijd door Yellow Birds in de beslissende derde halve finalepartij in viersets te kloppen: 25-20, 17-25, 25-17, 25-22.ADVERTISEMENT
Yelyco daarentegen zit allang in de wachtkamer nadat het Marwina middels een clean sweep uitschakelde. “We konden veel beter. Game 2 hebben we zelf uit handen gegeven”, zei SVV-captain Tyra Griffith in gesprek met de Ware Tijd. In de algemene ronde hebbeen beide partijen verloren van de favoriet.
”SVV kwam de achterstand nooit te boven en zag Yellow Birds de setstand gelijktrekken nadat Jubitana blunderde”
“We kijken wat het wordt in de finale tegen Yelyco en gaan ons best doen”, aldus Griffith, die onder meer samen met haar zusje Kiomy, Chamaly Richaards, Ashley Chalmers en Sharelleton Jubitana hun uiterste best deden tegen de gele vogels. Onder andere Ketura Heijmans, die veel als spelverdeelster opereerde, Jhowinsa Francis, Sarafina Engeldal, Grace Seymour en Jamaira Lents verkochten hun huid duur voor Yellow Birds.
Wedstrijdverloop
Jubitana bracht SVV met opeenvolgende aces met 2-0 aan de leiding. Francis bracht de stand momenten later uit een kill op 4-4. SVV nam het roer bij 9-9 na een uitserve van Francis over, liep uit en won de set met 25-20.
Heijmans hielp Yellow Birds uit drie opeenvolgende aces aan een 3-0 voorsprong. SVV kwam de achterstand nooit te boven en zag Yellow Birds de setstand gelijktrekken nadat Jubitana blunderde: 25-17. De rollen waren in de derde periode omgekeerd met SVV die middels een 25-17 triomf een 2-1 voorsprong nam.
In het vierde spelbedrijf overwon de latere triomfator een 0-2 achterstand en kwam na een ongelukkige overspeelbalfout van Francis op 3-2. SVV liep uit naar 7-2 voordat de Yellow Birds-coaches Chayenne Dankoor en Johnelle Jameson een time-out namen om hun pupillen wakker te schudden.
“Communiceer”, hield ‘Nelle’ haar speelsters nog voor, terwijl Claudius Straal zijn SVV-volleybalsters erop attendeerde om “gefocust” te blijven. Yellow Birds tapte duidelijk uit een ander vaatje en volleybalde zich terug in de strijd.
De stand werd tot twee keren toe in evenwicht getrokken: 9-9 en 14-14. SVV liep uit naar 24-19. Francis (twee kill’s) en Engeldal (ace) brachten de spanning terug: 22-25. Echter, de partij kwam nan een overspeelbalfout van Francis ten eind.
- ROM-minister Dasai tegen PPP-overeenkomst die LVV-minister …..
- Eleonora Frederika Cadogan-Clydesdale..
- Natio-bondscoach Menzo: ‘Ik wil dat de wereld ons voor vol …..
- Jogi: “Stemmen op de NDP betekent armoede vergroten”..
- Noersalim: Bemiddelingsraad al maanden niet betaald..
- Ambtenaren krijgen tijdelijke loonsverhoging van 10 procent..
- ‘Staat wordt benadeeld voor ruim 30 miljoen USD’..
- Overeenkomst rond 113.000 hectaren grond bevat ontoelaatbar…..
- ‘Friends and family’ belemmert meer inkomsten u…..
- 2000 Israëlische academici, 100 militaire artsen en honderd…..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST FOR CONSULTING SERVICESO…..
- Bewegend beeld..
- Minister Emanuël wilde meer bereiken voor sportsector..
- Regering keurt onderhands miljoenenproject voor verkaveling…..
- Geen aanbesteding voor verkavelingsproject van US$ 23,4 mil…..
- President Santokhi decoreert niertransplantatieteam..
- Deviezencommissie slaat terug: ‘Ongenuanceerde en ongefunde…..
- Breaking: Regering keurt onderhands miljoenenproject voor v…..
- Deviezencommissie verbaast: weerspreekt uitlatingen van Rag…..
- Vraagtekens..
- President Santokhi decoreert leden niertransplantatie missi…..