Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — De Scholen Volleybalvereniging (SVV) is in de U19-jongenscategorie van de Surinaamse Volleybalbond op koers om het kampioenschap voor het vierde jaar op rij in de wacht te slepen. De ploeg van Faiq Lobo en Claudius Straal plaatste zich zondagmiddag middels een clean sweep voor de finale door Yelyco in het tweede halve finaletreffen in viersets te kloppen: 16-25, 25-21, 25-22, 25-21.ADVERTISEMENT
Roberto Benschop gaf na afloop toe dat zijn ploeg in vergelijking tot de eerste partij deze keer harder moest werken. Yelyco claimde de openingsperiode na twee succesvolle acties op het eind van Sendro Riedewald voor na wat later de enige setwinst bleek te zijn met 25-16. Aanvoerder Dimar D’Leon en Yair Romeo draaiden ook goed mee in die periode.
“Yelyco was in ieder geval in het tweede spelbedrijf tegen de drievoudig titelverdediger na een 18-11 voorsprong goed op weg om in sets met 2-0 de leiding te nemen”
“Ik weet niet wat er in de eerste set met mijn teamgenoten was”, zegt Benschop in gesprek met de Ware Tijd. Zelfs draaide hij toen ook niet goed mee in de rotaties. “Ik was een beetje moe, omdat het nogal heet is om hier te spelen.” De partij werd afgewerkt in de Walter Amo Sporthal op het Monseigneur Aloysius Zichem Sportcentrum (vroeger NGVB).
Finale ook winnen
Marwina uit Marowijne en Gideon uit Saramacca zullen zaterdag beide halve finalepartijen afwerken. De serie tussen de twee ploegen werd uitgesteld wegens dengue-gevallen binnen de gelederen van Gideon. “We zien wel wie we in de finale tegenover ons krijgen, maar gaan die ook winnen”, stuurde de captain van SVV als waarschuwend geluid naar de volgende opponent.
Yelyco was in ieder geval in het tweede spelbedrijf tegen de drievoudig titelverdediger na een 18-11 voorsprong goed op weg om in sets met 2-0 de leiding te nemen. Echter, nadat Rafael Gilliot SVV uit een ace op gelijke hoogte bracht met de tegenstander (21-21), zorgde Dylan Leysner met een blok op Riedewald voor een 1-1 seriestand. Benschop was naar het einde van de twee daaropvolgende perioden verantwoordelijk voor de zeges: 25-22 om 25-21.
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Nieuwe straatverlichting langs Oost-Westverbinding..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..
- Yelyco-captain Sporkslede: ‘Woensdag worden we als team kam…..
- ‘Paus van het volk’ Franciscus begraven na uitvaartmis in V…..
- Man sterft tijdens afspraak in pension Paramaribo..
- Illegale visserij op Surinamerivier: Kapitein en bemanning …..
- Rome en de wereld nemen afscheid van paus Franciscus..
- Nickeriestraat..
- Brand verwoest leegstaande woning aan Laterietweg, buren on…..
- Goudzoekers overvallen in goudput van Nassau..
- Hans Breeveld: problemen rond de verkiezingen is geen nieuw…..
- Surinaamse damwereld neemt afscheid van damtopper Ronald Ro…..
- Ga met elkaar in debat voor een sterker Suriname..