Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Het voelt goed aan”, is de eerste reactie van captain Serena Rome in gesprek met de Ware Tijd nadat de eerste sectie van de Scholen Volleybalvereniging (SVV 1) een 1-0 voorsprong nam in de U17-meisjes volleybalfinale. Game 1 werd zondagmiddag op het Monseigneur Aloysius Zichem Sportcomplex (vroeger NGVB) in straight sets gewonnen van de Surinaamse Volleybalschool (Survos).ADVERTISEMENT
Met de overwinning ging de droom van de SVV 1-aanvoerster (het verlies om de eerste plaats in de algemene ronde, …red.) in vervulling. “We hebben ervoor gevochten”, gaat Rome verder. “Ik ben blij en hoop dat we woensdag weer winnen.” Ze was zonder meer één van de sleutelspeelsters in de winst.
“We laten deze wedstrijd achter ons en gaan game 2 met een nieuwe instelling tegemoet”Survos-aanvoerder Iara Esajas
Rome scoorde veelal uit tactische ballen, draaide goed mee in de verdediging en hielp haar medespeelsters ook op maat bedienen. “De tactische ballen die ik speelde waren veelal op aangeven van mijn coach (Claudius Straal, …red.)”, geeft ze eerlijk toe. Survos heeft naar haar zeggen haar best gedaan. “Het was een leuke game, maar we hopen woensdag echt af te maken”, aldus Rome.
Nog niet voorbij
Tegenhanger Iara Esajas is niet van plan de handdoek in de ring te gooien. “We laten deze wedstrijd achter ons en gaan game 2 met een nieuwe instelling tegemoet”, onderstreept de aanvoerster van Survos. “Hopelijk is de spanning dan al een beetje weg.”
Zenuwachtigheid heeft naar haar zeggen geresulteerd in de nederlaag. “Ik weet niet wat er is gebeurd, maar het is nog niet voorbij. We gaan nog altijd voor de winst. We komen woensdag sterker terug en zullen ook slimmer spelen. Ik verwacht winst”, aldus Esajas. Ze deed haar best onder meer samen met Joriah Sno en Zoë Lamsberg om het beste uit de kan te halen voor Survos.
Echter, onder andere Rome, Janayah Rother, Landveld, Kayleigh Tokromo en Faraisa Ferriër dachten daar anders over. Eén van de leukste hoogtepunten in de tweede set vooral was de verdedigingsactie van Evsan Zebeda van SVV 1. Ze zat tot twee keer toe op de juiste plaats om opeenvolgende keiharde kills van Sno op te vangen.
Bij de tweede keer zorgde ze zelfs voor een punt nadat haar opvang bij Survos belandde en de speelsters het leder niet terug konden overspelen. Yelyco legde in de voorwedstrijd beslag op de derde plaats door SVV 2 in straight sets terug te wijzen: 25-11, 25-16.
- Minister Raghoebarsing verzekert: geen nieuwe ambtenaren in…..
- Steun gevraagd voor Actieprogramma Herstelbetalingen slaven…..
- Caricom-voorzitter waarschuwt voor wereldwijde crisis: ‘Een…..
- Daryanani organiseert langste zwemclinics ooit in Suriname..
- 16-jarige opgepakt voor diefstal van e-bike..
- Discriminatie..
- Regeringsraad bemiddelt in situatie SLM -Luchthavenbeheer..
- Regeringsraad neemt belangrijke besluiten inzake LVV, BiZa …..
- Een kleine politieke historie van Suriname..
- Gedragscode voor de verkiezingen..
- VHP in campagnecoma: wanneer ontwaakt de laatste olifant va…..
- Managers Belastingdienst ondergaan leiderschapstraining..
- Man neergeschoten te Brownsweg..
- Gerenoveerd Vaillantsplein officieel opgeleverd..
- President hoort problemen Mariënburg aan; belooft oplossing…..
- VSB dringt aan op transparantie en regulering bij toekennin…..
- Caribische particuliere sector bezorgd over impact Amerikaa…..
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..