Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Het voelt goed aan”, is de eerste reactie van captain Serena Rome in gesprek met de Ware Tijd nadat de eerste sectie van de Scholen Volleybalvereniging (SVV 1) een 1-0 voorsprong nam in de U17-meisjes volleybalfinale. Game 1 werd zondagmiddag op het Monseigneur Aloysius Zichem Sportcomplex (vroeger NGVB) in straight sets gewonnen van de Surinaamse Volleybalschool (Survos).ADVERTISEMENT
Met de overwinning ging de droom van de SVV 1-aanvoerster (het verlies om de eerste plaats in de algemene ronde, …red.) in vervulling. “We hebben ervoor gevochten”, gaat Rome verder. “Ik ben blij en hoop dat we woensdag weer winnen.” Ze was zonder meer één van de sleutelspeelsters in de winst.
“We laten deze wedstrijd achter ons en gaan game 2 met een nieuwe instelling tegemoet”Survos-aanvoerder Iara Esajas
Rome scoorde veelal uit tactische ballen, draaide goed mee in de verdediging en hielp haar medespeelsters ook op maat bedienen. “De tactische ballen die ik speelde waren veelal op aangeven van mijn coach (Claudius Straal, …red.)”, geeft ze eerlijk toe. Survos heeft naar haar zeggen haar best gedaan. “Het was een leuke game, maar we hopen woensdag echt af te maken”, aldus Rome.
Nog niet voorbij
Tegenhanger Iara Esajas is niet van plan de handdoek in de ring te gooien. “We laten deze wedstrijd achter ons en gaan game 2 met een nieuwe instelling tegemoet”, onderstreept de aanvoerster van Survos. “Hopelijk is de spanning dan al een beetje weg.”
Zenuwachtigheid heeft naar haar zeggen geresulteerd in de nederlaag. “Ik weet niet wat er is gebeurd, maar het is nog niet voorbij. We gaan nog altijd voor de winst. We komen woensdag sterker terug en zullen ook slimmer spelen. Ik verwacht winst”, aldus Esajas. Ze deed haar best onder meer samen met Joriah Sno en Zoë Lamsberg om het beste uit de kan te halen voor Survos.
Echter, onder andere Rome, Janayah Rother, Landveld, Kayleigh Tokromo en Faraisa Ferriër dachten daar anders over. Eén van de leukste hoogtepunten in de tweede set vooral was de verdedigingsactie van Evsan Zebeda van SVV 1. Ze zat tot twee keer toe op de juiste plaats om opeenvolgende keiharde kills van Sno op te vangen.
Bij de tweede keer zorgde ze zelfs voor een punt nadat haar opvang bij Survos belandde en de speelsters het leder niet terug konden overspelen. Yelyco legde in de voorwedstrijd beslag op de derde plaats door SVV 2 in straight sets terug te wijzen: 25-11, 25-16.
- Ruzie over brood mondt uit in schietincident..
- NIEUW GEBOUW MAAR GEEN NIEUWE GEZONDHEIDSZORG..
- Medische Zending: Gezondheidszorg in binnenland op instorte…..
- Vayhishta Miskin: ‘Een gezonde samenleving in Suriname ligt…..
- Natio treft titelverdediger Mexico en Costa Rica in Gold Cu…..
- Verwarrende mededelingen over oorzaak koersstijging..
- Telesur nu officieel een N.V...
- Twaalfde bouwbeurs breekt bezoekersrecord..
- Onderminister Hassankhan pleit voor debat over verkiezingsv…..
- Oriëntatie veiligheid drukkerijen..
- Santokhi: Suriname moet toegankelijker en aantrekkelijker w…..
- Wisselvallig weer: zon én buien verwacht..
- Glynis Terborg hoopt dat kinderlied ‘Keti Koti’ herkenning …..
- Vakbonden vegen regeringsvoorstel van de tafel over loonsve…..
- Bolsonaro met buikpijn opgenomen in ziekenhuis tijdens poli…..
- SCUA slaat alarm over veiligheidssituatie..
- Toekomst Surinaams toerisme krijgt vorm tijdens National To…..
- Duizenden studenten verwacht op onderwijs- en beroepenbeurs..
- “Gelovige mag politiek actief zijn, maar moet steeds kiezen…..
- VSB bezorgd beleid regering: Rechter fluit Staat 2e keer te…..
- Bedrijfsleven bezorgd over aanbestdingsbeleid van de regeri…..