Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Het eerste team van de Scholen Volleybalvereniging (SVV 1) heeft zich, zoals verwacht, geplaatst voor de finale in de U15-meisjesklasse van de Surinaamse Volleybalbond. In de tweede halvefinalepartij van vrijdagmiddag werd snel afgerekend met Survos: 25-5, 25-5.
De titelverdediger was zonder meer de bovenliggende partij in de strijd met de pupillen van Eric Aikman, die de volleybalkneepjes nog niet echt onder controle hebben. Hoewel de Survos-meisjes duidelijk een maatje kleiner waren, deden ze hun best en werden ze vanuit de tribunes in de Ismay van Wilgen Sporthal ook goed ondersteund door hun ouders.
“Ik ben heel erg trots, omdat we hebben geprobeerd”Survos-captain Zani Tjon A Pauw
Dominantie
Captain Zani Tjon A Pauw, Jalissa van Engel, Dyahmyra Brug, Chassidy Fränkel, Vy-enna Gefferie en Jazelle Nijhove begonnen in de basis bij Survos, terwijl bij SVV 1 Cherelle Meulenhof, Zoë Roethof, Livana Verheul, Amalia Kasdi, Dewi Pang Atjok en Andrea Landveld de eerste zes vormden. Aanvoerster Sara-Isha Pawiroredjo, die laat arriveerde, volgde haar teamgenoten vanaf de bank.
Gefferie bracht Survos uit een ace op 4-6, voordat Verheul SVV 1 vanaf de serveerlijn hielp uitlopen. Daar tussenin pikten Roethof, die ongenaakbaar was bij het net, en Meulenhof enkele punten mee in de 25-5 triomf.
SVV 1 zette haar dominantie voort in de tweede periode met weer eens Verheul, die aan de serve, haar ploeg een 10-0 voorsprong hielp nemen. Survos kreeg haar eerste punt ‘cadeau’ nadat Verheuls serve buiten de lijnen belandde. Ook de vier daaropvolgende punten volgden na misberekingen van Nijhove, Meulenhof, Faraisa Ferriër en een opstellingsfout bij SVV1.
Trots
De Survos-meisjes kregen na afloop een applausje van hun achterban voor het gedurfde spel. Aikman gaf in een onderhoud met de speelsters te kennen dat dit niet hun beste performance was, “maar morgen hebben we nog een wedstrijd”, hield hij ze voor. In de Amos Sporthal staat dan het treffen om de derde plaats op schema tegen SVV 2.
Tjon A Pauw beaamde dat haar team in vergelijking met de eerste wedstrijd van zaterdag, toen achttien punten in totaal werden behaald, deze keer minder was. “Maar ik ben desondanks heel erg trots, omdat we hebben geprobeerd”, zei de Survos-captain tegen de Ware Tijd.
Ze heeft er alle geloof in dat zaterdag een beter resultaat kan worden behaald tegen SVV 2. “We zullen wel harder moeten werken”, aldus Tjon A Pauw.
SVV 1-captain Pawiroredjo vond niet erg dat ze haar ploegmaten vanaf de bank moest aanschouwen. “Mijn late komst had te maken met vervoersproblemen, maar mijn teammates hebben goed gespeeld”, vond ze. “We moeten nog gaan sleutelen aan onze service. We maakten veel punten daarmee, maar ook fouten.”
Ze heeft er alle geloof in dat SVV 1 een goede beurt in de eindstrijd zal maken tegen Yelyco. “Alleen moeten we ze niet onderschatten. Ze hebben een sterk blok en wij moeten dus daarop gaan letten. Daarnaast moeten we goed serveren en afmaken in de aanval”, aldus de captain van SVV 1.
- ‘Kandidering combinatielijst wél breekpunt voor SPA’..
- Weer dodelijk huiselijk drama: twee fatale incidenten in éé…..
- Man brengt zwaar lichamelijk letsel toe aan collega-buschau…..
- Opnieuw dode door huiselijk geweld..
- Paus zwak maar stabiel..
- Nog geen maand later stapt SPA uit samenwerking met OPTSU..
- Zwart water..
- KPS lanceert trainingsprogramma voor buurtmanagement..
- Bibis-minister Ramdin verrast over protest inheemse organis…..
- Breaking: SPA stapt uit OPTSU..
- Ondernemingen Para en Paramaribo gecontroleerd door ECD..
- Empathie en mededogen..
- Deze regering heeft werk gemaakt van de bouw van een nieuw …..
- Diletta Doretti benoemd als resident representative Wereldb…..
- Protest bij Amerikaanse ambassade tegen OAS-kandidatuur Alb…..
- SU Aid trots op bijkans SRD 5 miljoen voor Nationale Bloedb…..
- Korps Politie Suriname investeert verder in preventie..
- AWJ Installeert Commissies voor Rechtvaardige Transitie en …..
- ‘Herinneringen aan mijn Vaderland’ als naslagwerk in Nation…..
- Minister Mac Andrew ziet de adviezen van Jeugdraad als sleu…..
- Neurologische en genetische missie brengt specialistische z…..