De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) heeft met bezorgdheid gereageerd op een incident dat zich zondag heeft voorgedaan na afloop van het partijcongres van de ABOP. Hoofdredacteur van Suriname Herald en voormalig SVJ-voorzitter, Vishmohanie Thomas, zag haar beeldmateriaal gewist worden nadat ze een opstootje had gefilmd. Een lid van de Dienst Nationale Veiligheid (DNV) zou haar onder bedreiging hebben gedwongen de beelden te verwijderen. Er is inmiddels aangifte gedaan tegen de betrokken functionaris.
De SVJ veroordeelt elke vorm van intimidatie, belemmering of censuur van journalisten en benadrukt dat persmedewerkers hun werk vrij en onafhankelijk moeten kunnen uitvoeren. Het wissen van beeldmateriaal wordt gezien als een ernstige schending van de persvrijheid en het recht op vrije nieuwsgaring.
De organisatie roept alle betrokken partijen op om de pers te respecteren en zich te onthouden van handelingen die de journalistieke vrijheid ondermijnen. Daarnaast biedt de SVJ juridische ondersteuning aan Thomas en blijft de vereniging zich inzetten voor de bescherming van journalisten en een veilig werkklimaat in Suriname.
The post SVJ: Wissen van beeldmateriaal journalist is schending persvrijheid ..
- INGEZONDEN: Het hek is van de dam..
- NDP trots op positie vrouwen op kandidatenlijst..
- Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken bezoekt Surinam…..
- OPTSU hakt knoop door: definitieve top 10 bekend, Taus trek…..
- Waterkant in het weekend afgesloten wegens werkzaamheden PU…..
- Gesprek over de Esther Stichting leidt tot niets..
- SRD 500 AOV-verhoging nog niet beschikbaar..
- DA’91 gooit geen kandidatenlijst op straat..
- Lerarentekort houdt aan, maar geen ruimte voor extra toelag…..
- VS-minister van Buitenlandse Zaken Rubio bezoekt Suriname..
- Kromosoeto blijft aangehouden, medeverdachten voorwaardelij…..
- Local context..
- Vrouwenevenement in Para stimulereert zelfbewustzijn..
- Finabank introduceert de Small Business Academy..
- SPSB-rechtszaak: Hew A Kee en Jurgens voorwaardelijk vrij; …..
- Directeur kindertehuis blijft op vrije voeten na vonnis..
- Vuilstortterreur en milieumisdaad..
- Nog geen registratie van leerkrachten die deelnemen aan de …..
- Vluchtelingen helpen Vrienden van Suriname..
- Ingebruikname drinkwaterstation Baikutu en Banafokonde..
- BiZa en Blu Dots ondertekenen overeenkomst voor informele u…..