PARAMARIBO — De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) heeft met grote bezorgdheid gereageerd op een incident waarbij de hoofdredacteur van Suriname Herald, Vishmohanie Thomas, slachtoffer is geworden van intimidatie en censuur. Het incident vond zondagmiddag plaats na afloop van het partijcongres van de Abop.
Volgens de verklaring van de SVJ is het beeldmateriaal van Thomas, die tevens gewezen voorzitter van de vereniging is, uit haar telefoon gewist nadat zij een opstootje had gefilmd. De SVJ meldt dat er aangifte is gedaan tegen de persoon, vermoedelijk lid van het Directoraat Nationale Veiligheid, die de beelden onder bedreiging zou hebben verwijderd.ADVERTISEMENT
‘Journalisten moeten in staat worden gesteld hun werk vrij en onafhankelijk uit te oefenen, zonder inmenging of bedreiging’
De SVJ spreekt in haar verklaring haar sterke afkeuring uit over elke vorm van intimidatie, belemmering of censuur van journalisten. “Journalisten moeten in staat worden gesteld hun werk vrij en onafhankelijk uit te oefenen, zonder inmenging of bedreiging,” aldus de SVJ. De vereniging benadrukt dat het wissen van beelden uit de telefoon van de verslaggeefster een ernstige schending is van de persvrijheid en het recht op vrije nieuwsgaring, fundamentele pijlers van een democratische samenleving.
De journalistenvereniging roept alle betrokken partijen op om de pers te respecteren en zich te onthouden van handelingen die de persvrijheid ondermijnen. Daarnaast heeft de SVJ haar steun toegezegd aan Thomas, in de verdere justitiële stappen die zij onderneemt.
De SVJ benadrukt dat zij zich onverminderd zal blijven inzetten voor de bescherming van journalisten en het bevorderen van een veilig werkklimaat voor alle journalisten in Suriname. Dit incident onderstreept volgens de vereniging de noodzaak om de persvrijheid te waarborgen en te verdedigen tegen elke vorm van inperking.
- Staatsolie haalt US$ 515,8 miljoen op met uitgifte nieuwe o…..
- Wegomlegging rond kandidaatstellng dinsdag..
- Van cursist tot ondernemer: Shenifa Sedjo lanceert ‘Bergaya…..
- Wegomleggingen in verband met indienen kandidatenlijsten po…..
- Nieuwe Staatsolie-obligatie haalt ruim boven beoogd bedrag..
- Stichting 8 December 1982: intimidatie van journalist onaan…..
- 6-jarig meisje verdrinkt in kinderbad..
- Agent op motorfiets overleden na aanrijding..
- Staatsolie-obligatie groot succes: bedrag overschreden met …..
- Agent laat leven na aanrijding..
- Politieagent overlijdt na tragische aanrijding..
- Nieuwe directeur voor Surinaamse Bankiersvereniging..
- Vacature Apothekersassistent..
- Van zot naar zotter..
- Staatsolie haalt ruim 211 miljoen US dollar meer op dan beo…..
- Van Dijk-Silos: Landvreugd moet van de kandidatenlijst..
- Kabinet laat onderzoek instellen naar voorval met journalis…..
- President Santokhi geeft DNV opdracht onderzoek incident me…..
- President geeft DNV opdracht onderzoek incident met journal…..
- Staatsolie haalt meer dan USD 515 miljoen op met uitgifte n…..
- President Santokhi laat incident met journalist onderzoeken…..