Vrouwen en meisjes spelen wereldwijd een cruciale rol in de ontwikkeling van landen. Voor hen dienen dan ook gelijke kansen gecreëerd te worden om zich te ontwikkelen en een bijdrage te leveren aan de vooruitgang van hun land. De Indiase regering heeft in 2015 de campagne Beti Bachao, Beti Padhao (Red een meisje, Onderwijs een meisje) opgestart, om meisjes díe gelijke kansen te bieden zich verder te ontwikkelen.
Tegen deze achtergrond heeft op zaterdag 17 mei in het Courtyard by Marriott de eerste edtitie van de INSCR Award Ceremonie (India Netherlands Nepal Suriname Social Collaboration Reward) plaatsgevonden, waarbij twaalf Surinamers in aanmerking zijn gekomen voor een waardering. Het betreft een bijzondere groep Surinamers die elk op hun eigen manier hebben bijgedragen aan Suriname met een sterke focus op de ontwikkeling en het versterken van de positie van vrouwen en meisjes.
Het gaat om first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry, defensieminister Krishnakoemarie Mathoera, Emmy Hart (Stichting Rumas), Nandenie Dinai (stichting Het Moederhart Nickerie), gyneacoloog Malthy Sitaram, agoog/maatschappelijk werker Christien Naarden, activiste Sheila Ketwaru-Nurmohamed, Mudya Wongsopawiro (kinderhuis Leliëndaal), Fadiah Madhar, Krishna Bajnath (Stichting Sari) en Indersingh Gangabisoensingh (voorzitter Arya Diwaker). Zij werden door Robby Bhikie getypeerd als visionairs, bruggenbouwers en nationale leiders.
Bhikie is oprichter en CEO van MUSK Intelligence BV, een in Nederland gevestigde organisatie die, samen met INSCR ervoor heeft gezorgd dat de awarduitreiking en de Indiase campagne ook naar Suriname zijn gebracht. Daarbij is er ondersteuning geweest van het ministerie van Openbare Werken (OW). Dew Bhaggoe, onderdirecteur op OW en nauw betrokken bij het Indiase initiatief legde de noodzaak op het versterken van meisjes. Hij benadrukte dat Suriname belangrijke stappen heeft gezet op het gebied van gendergelijkheid.
De aanwezigen werden verder toegesproken door de ministers Riad Nurmohamed, Krishnakoemarie Mathoera, de Indiase ambassadeur Subhash Gupta, Gangabisoensing en minister Albert Ramdin, namens president Chandrikapersad Santokhi. Ambassadeur Gupta zei dat de campagne een van de meest succesvolle initiatieven van de Indiase regering is. Minister Ramdin benadrukte dat vrouwen de ruggengraat zijn voor elke samenleving en dat de toekomst van de wereld onlosmakelijk is verbonden met het versterken van de positie van vrouwen en meisjes.
- Minder Franse bezoekers..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd..
- Particuliere huisartsen versterkt in eerstelijnszorg..
- Studententoelage verhoogd naar SRD 1000 per maand..
- 51-jarige fietser laat leven na aanrijding..
- 51-jarige fietser overlijdt dag na te zijn geschept door au…..
- Mangre pareert kritiek op benoeming bij Havenbeheer: “Ik he…..
- Suriname gastheer 45e Lions District Convention..
- 38 gecontroleerde voertuigen te De Nieuwe Grond hadden met …..
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek..
- NPS reageert op beschuldigingen over onder andere zeegrens..
- Promotieonderzoek legt verband tussen mishandeling en ontwi…..
- Opnieuw chaos bij Esther Stichting: bewoners aan hun lot ov…..
- President Santokhi opent 45e Lions District Convention in S…..
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..