Vrouwen en meisjes spelen wereldwijd een cruciale rol in de ontwikkeling van landen. Voor hen dienen dan ook gelijke kansen gecreëerd te worden om zich te ontwikkelen en een bijdrage te leveren aan de vooruitgang van hun land. De Indiase regering heeft in 2015 de campagne Beti Bachao, Beti Padhao (Red een meisje, Onderwijs een meisje) opgestart, om meisjes díe gelijke kansen te bieden zich verder te ontwikkelen.
Tegen deze achtergrond heeft op zaterdag 17 mei in het Courtyard by Marriott de eerste edtitie van de INSCR Award Ceremonie (India Netherlands Nepal Suriname Social Collaboration Reward) plaatsgevonden, waarbij twaalf Surinamers in aanmerking zijn gekomen voor een waardering. Het betreft een bijzondere groep Surinamers die elk op hun eigen manier hebben bijgedragen aan Suriname met een sterke focus op de ontwikkeling en het versterken van de positie van vrouwen en meisjes.
Het gaat om first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry, defensieminister Krishnakoemarie Mathoera, Emmy Hart (Stichting Rumas), Nandenie Dinai (stichting Het Moederhart Nickerie), gyneacoloog Malthy Sitaram, agoog/maatschappelijk werker Christien Naarden, activiste Sheila Ketwaru-Nurmohamed, Mudya Wongsopawiro (kinderhuis Leliëndaal), Fadiah Madhar, Krishna Bajnath (Stichting Sari) en Indersingh Gangabisoensingh (voorzitter Arya Diwaker). Zij werden door Robby Bhikie getypeerd als visionairs, bruggenbouwers en nationale leiders.
Bhikie is oprichter en CEO van MUSK Intelligence BV, een in Nederland gevestigde organisatie die, samen met INSCR ervoor heeft gezorgd dat de awarduitreiking en de Indiase campagne ook naar Suriname zijn gebracht. Daarbij is er ondersteuning geweest van het ministerie van Openbare Werken (OW). Dew Bhaggoe, onderdirecteur op OW en nauw betrokken bij het Indiase initiatief legde de noodzaak op het versterken van meisjes. Hij benadrukte dat Suriname belangrijke stappen heeft gezet op het gebied van gendergelijkheid.
De aanwezigen werden verder toegesproken door de ministers Riad Nurmohamed, Krishnakoemarie Mathoera, de Indiase ambassadeur Subhash Gupta, Gangabisoensing en minister Albert Ramdin, namens president Chandrikapersad Santokhi. Ambassadeur Gupta zei dat de campagne een van de meest succesvolle initiatieven van de Indiase regering is. Minister Ramdin benadrukte dat vrouwen de ruggengraat zijn voor elke samenleving en dat de toekomst van de wereld onlosmakelijk is verbonden met het versterken van de positie van vrouwen en meisjes.
- Jongeman aangehouden na vermissing van minderjarig meisje..
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen..
- NPS distantieert zich van Stichting Bondru-campagne..
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..
- Staatsbegrafenis van oud-president Jules Wijdenbosch..
- Bekendmaking PURP Waterkant Mei 2025..
- ‘Wan Neti Gi Mama’ met Powl Ameerali..
- Delany weigert in voorprogramma van Trey Songz te staan..
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..