TURNHOUT — G. van E., een 23-jarige Surinamer uit het Belgische Schoten is vorige week door een rechtbank in dat land veroordeeld tot een werkstraf van tweehonderd uur en een boete van zestienhonderd euro wegens fraude. Als hij die werkstraf niet of niet geheel uitvoert of zijn boete niet voldoet en hij niet over de brug komt om zijn bejaarde slachtoffers een schadevergoeding van dertienduizend euro te betalen dan wacht hem twintig maanden cel. De rechtbank in Turnhout hield rekening met het blanco strafblad van G. van E.
De verdachte werd op 13 juli vorig jaar door de politie in de boeien geslagen, nadat hij in beeld was gekomen bij een geval van fraude. Zijn slachtoffer, een 79-jarige vrouw, werd eerst telefonisch benaderd en aan het lijntje gehouden door een zogenaamde bankmedewerker (Van E.) dat er iets mis was met haar bankpasje. Nadien kwam een ‘medewerker’ bij het naïeve oudje thuis om haar bankpasje en bijhorende gegevens te ontfutselen.
“De politie kwam Van E. op het spoor doordat uit camerabeelden bleek dat de auto, waarmee het slachtoffer werd bezocht, op naam van zijn moeder stond”
De politie kwam Van E. op het spoor doordat uit camerabeelden bleek dat de auto, waarmee het slachtoffer werd bezocht, op naam van zijn moeder stond. De Surinamer gaf toe dat hij als chauffeur optrad om twee minderjarige meisjes te vervoeren. Die maakten deel uit van de bende, waartoe hij behoorde, en moesten met de gestolen bankpasjes geld pinnen of aankopen doen.
Van het slachtoffer in Turnhout konden ze zo 2.500 euro van de rekening halen en voor 4.590 euro aankopen doen in allerlei winkels. Uit verder onderzoek bleek dat de bende op 2 juli van dat jaar ook al had toegeslagen bij een bejaard koppel van 93 en 87 jaar. Daar bedroeg het verlies 2.600 euro cash en 2.897 euro aan aankopen. En een dag later werd eveneens een andere persoon bestolen. Er werd daar 650 euro van de bankrekening afgehaald en voor 1.719 euro aan spullen gekocht.
- Tienduizenden rouwen om vermoorde Hezbollah-leider, Nasrall…..
- STEM VAN LAAGGELETTERDEN TREKKEN MET POPULISTISCHE BELOFTEN..
- BLIND..
- Dikan: “Kiesregeling onvoldoende bekend bij bevolking”..
- Een politiek middenblok, een brug te ver?..
- DUS officieel geregistreerd na correcties in documenten..
- Robinhood krijgt Notch met veel moeite klein..
- VSG: Nota van wijziging grove schending van rechten inheems…..
- Inflatie omlaag, maar prijzen omhoog; hoe kan dat?..
- ONRUST CONSTITUTIONEEL HOF..
- DOERGA MOET ZICH NIET BEMOEIEN MET GRENSKWESTIES..
- Duitsers stemmen, extreemrechtse partij koerst op beste res…..
- VSG: “Nota van wijziging grondenrechten grove schending van…..
- Apetina beschikt over nieuwe generator..
- Nederlandse comedyshow FATU keert terug naar Suriname..
- Dodelijke bromfietsaanrijding onderstreept verkeersgevaar I…..
- Propaganda en vuilniszak..
- STRIJD TEGEN ILLEGALE VISSERIJ, EEN RACE TEGEN DE KLOK..
- CORRUPTIE IS OVERAL..
- Atompai heeft de intentie DNA-kandidaat te zijn namens de N…..
- Cursisten SAO bekijken werkprocessen bij spuitinrichting..