TURNHOUT — G. van E., een 23-jarige Surinamer uit het Belgische Schoten is vorige week door een rechtbank in dat land veroordeeld tot een werkstraf van tweehonderd uur en een boete van zestienhonderd euro wegens fraude. Als hij die werkstraf niet of niet geheel uitvoert of zijn boete niet voldoet en hij niet over de brug komt om zijn bejaarde slachtoffers een schadevergoeding van dertienduizend euro te betalen dan wacht hem twintig maanden cel. De rechtbank in Turnhout hield rekening met het blanco strafblad van G. van E.
De verdachte werd op 13 juli vorig jaar door de politie in de boeien geslagen, nadat hij in beeld was gekomen bij een geval van fraude. Zijn slachtoffer, een 79-jarige vrouw, werd eerst telefonisch benaderd en aan het lijntje gehouden door een zogenaamde bankmedewerker (Van E.) dat er iets mis was met haar bankpasje. Nadien kwam een ‘medewerker’ bij het naïeve oudje thuis om haar bankpasje en bijhorende gegevens te ontfutselen.
“De politie kwam Van E. op het spoor doordat uit camerabeelden bleek dat de auto, waarmee het slachtoffer werd bezocht, op naam van zijn moeder stond”
De politie kwam Van E. op het spoor doordat uit camerabeelden bleek dat de auto, waarmee het slachtoffer werd bezocht, op naam van zijn moeder stond. De Surinamer gaf toe dat hij als chauffeur optrad om twee minderjarige meisjes te vervoeren. Die maakten deel uit van de bende, waartoe hij behoorde, en moesten met de gestolen bankpasjes geld pinnen of aankopen doen.
Van het slachtoffer in Turnhout konden ze zo 2.500 euro van de rekening halen en voor 4.590 euro aankopen doen in allerlei winkels. Uit verder onderzoek bleek dat de bende op 2 juli van dat jaar ook al had toegeslagen bij een bejaard koppel van 93 en 87 jaar. Daar bedroeg het verlies 2.600 euro cash en 2.897 euro aan aankopen. En een dag later werd eveneens een andere persoon bestolen. Er werd daar 650 euro van de bankrekening afgehaald en voor 1.719 euro aan spullen gekocht.
- DA’91 registreert zich bij CHS; verwacht 4-7 zetels..
- Scholieren vieren Internationale dag van Moedertalen in Sur…..
- Grote overwinningen voor Kampoe, Kampoe 2 en Shaktie..
- President Santokhi sluit Caricom-top af met gesprekken over…..
- 4 prijzen voor Verdies competitie ‘Jouw Stem voor onz…..
- NDP versteld van steun aan Guyana in grenskwestie Venezuela…..
- ‘Water en Vuur Festival’ op Earth Hour..
- ‘Lek’ bij ministerie GBB..
- VN: ‘Surinaams goud belandt via Oeganda op wereldmarkt’..
- Minister Ramsaran opent 1e mini ICT-beurs..
- Regering blijft zich inzetten voor garanderen van vliegoper…..
- 1.846 Verzoekschriften gedeponeerd bij CBB na terinzagelegg…..
- Wandelmars-icoon Purcy Olivieira heengegaan..
- Geen afstemming tussen Kiesregeling en openingstijden Centr…..
- Asabina: “Tijd om traditioneel stemmen achter ons te late…..
- Purcy Olivieira is niet meer..
- Man komt om het leven tijdens goudwinningsspuitwerkzaamhede…..
- DNA kon niet vergaderen over grondenrechten; geen quorum..
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..