Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) en ambassadeur Aroen Jadoenathmisier hebben woensdagavond 11 juni 2025, op uitnodiging van de Permanente Missie van India in Genève, geparticipeerd aan een high-level side event getiteld India’s Digital Public Infrastructure for Labour: Advancing Inclusion, Mobility, Social Protection & Global Solidarity.
De deelnemers werden via een toespraak van de Indiase minister van Labour, Employment, Youth Affairs and Sports, Mansukh Mandaviya, en diverse videopresentaties geïnformeerd over India’s geïntegreerde digitale arbeidsecosysteem, dat voornamelijk steunt op twee digitale platforms: E-Shram en National Career Service (NCS).
E-Shram is gericht op het registreren van werkenden in de informele sector, met als doel hen toegang te bieden tot sociale voorzieningen. De NCS ondersteunt werkzoekenden op alle opleidingsniveaus bij het vinden van werk, waarbij ook skills training een belangrijke rol speelt. Minister Mandaviya benadrukte dat India bereid is deze technologie als een publiek digitaal goed ter beschikking te stellen aan andere landen.
Minister Mac Andrew, die was gevraagd om commentaar te geven op de presentaties, gaf aan zeer onder de indruk te zijn van de Indiase platforms. Hij onderstreepte dat elke minister van arbeid graag directe toegang wil tot betrouwbare arbeidsmarktdata en -informatie. In dat kader gaf hij aan dat Suriname graag gebruik zou willen maken van India’s aanbod in het kader van Zuid-Zuid samenwerking.
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..
- Vrouw vervangt echte sieraden met nepexemplaren: twaalf maa…..
- Boëtius en Leliendal toegevoegd aan selectie Natio..
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaa…..