Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) en ambassadeur Aroen Jadoenathmisier hebben woensdagavond 11 juni 2025, op uitnodiging van de Permanente Missie van India in Genève, geparticipeerd aan een high-level side event getiteld India’s Digital Public Infrastructure for Labour: Advancing Inclusion, Mobility, Social Protection & Global Solidarity.
De deelnemers werden via een toespraak van de Indiase minister van Labour, Employment, Youth Affairs and Sports, Mansukh Mandaviya, en diverse videopresentaties geïnformeerd over India’s geïntegreerde digitale arbeidsecosysteem, dat voornamelijk steunt op twee digitale platforms: E-Shram en National Career Service (NCS).
E-Shram is gericht op het registreren van werkenden in de informele sector, met als doel hen toegang te bieden tot sociale voorzieningen. De NCS ondersteunt werkzoekenden op alle opleidingsniveaus bij het vinden van werk, waarbij ook skills training een belangrijke rol speelt. Minister Mandaviya benadrukte dat India bereid is deze technologie als een publiek digitaal goed ter beschikking te stellen aan andere landen.
Minister Mac Andrew, die was gevraagd om commentaar te geven op de presentaties, gaf aan zeer onder de indruk te zijn van de Indiase platforms. Hij onderstreepte dat elke minister van arbeid graag directe toegang wil tot betrouwbare arbeidsmarktdata en -informatie. In dat kader gaf hij aan dat Suriname graag gebruik zou willen maken van India’s aanbod in het kader van Zuid-Zuid samenwerking.
- Ministerie Volksgezondheid ziet impact verhoogde tariefmaat…..
- Bernharddorp werkt aan erkenning van oorspronkelijk grondge…..
- Stichting Hindostaanse Immigratie herdenkt 152 jaar immigra…..
- Assembleeleden tekenen condoleanceregister voor slachtoffer…..
- Ouderkamers in ziekenhuizen: nabijheid als medicijn..
- Constitutioneel Hof al bijna een maand stuurloos..
- Koniki en Jhagroe geselecteerd voor Caricom Young Professio…..
- Anita Juliette Agnes Noordijk-van Dijk..
- Bromfietser sterft onder vrachtwagen na inhaalmanoeuvre..
- Jeugdige bromfietser komt om bij frontale aanrijding..
- Parlementariërs tekenen condoleanceregister na bootongeluk..
- Vorige regering!..
- Bromfietser overleden na frontale botsing met truck..
- Reactie Hellings is erger dan domme NDP-logica..
- Een fragiele coalitie met grote verantwoordelijkheid..
- Bromfietser laat het leven na botsing met daftruck..
- Wantrouwen niet weggenomen..
- Jongen (10) brengt scherp voorwerp mee naar school uit wraa…..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 Buitengewone Agenten van …..
- Commissie Monumentenzorg stopt illegale sloop pand Nassylaa…..
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..