Tijdens de 51e zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname het statuut van het OIC Labour Centre (Arbeidscentrum) ondertekend. De ondertekening vond plaats in Istanbul, Türkiye. De ambassadeur van Suriname in het Koninkrijk Marokko, Omar Sherif Abdoelrahman, ondertekende het statuut namens Suriname. Naast Suriname ondertekenden ook Pakistan en Mali het statuut.
Het OIC Labour Centre streeft als internationale orga-nisatie naar de bevordering van arbeidsrechten, fatsoenlijk werk, sociale bescherming en samenwerking op het gebied van werkgelegenheid in samenwerking met de lidstaten. Suriname en het OIC Labour Centre hanteren een vrijwel identieke arbeidsagenda, hetgeen positieve voordelen kan opleveren voor ons land en wel op korte termijn. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, heeft in mei hierover gesprekken gevoerd met de directeur-generaal van het OIC Labour Centre, Azar Bayramov.
In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging om toe te treden tot het OIC Labour Centre. Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), reageerde hierop positief en verzocht het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Inter-nationale Samenwerking (BIBIS), om de noodzakelijke procedurele stappen te zetten voor formele toetreding. De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door de Nationale Assemblee van Suriname.
Het OIC Labour Centre is gevestigd in Baku, Azerbeidzjan. Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
The post Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Centre ..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..
- Korpschef Isaacs: ‘Er is sprake van enige mate van verruwin…..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar hulpverlening en menseli…..
- Presentatie van krachtig boek op Wereld Sikkelceldag..
- Suriname brengt Amazonecultuur tot leven op ‘Caribbean Expe…..
- Soos Hortensia viert 50 jaar betrokkenheid met senioren in …..
- Onderzoek bij vaststelling van het vaderschap..
- Monumenten dreigen te verdwijnen: actie dringend nodig..
- Asabina: nieuw regeerteam blinkt uit in bekwaamheid, betrok…..