Tijdens de 51e zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname het statuut van het OIC Labour Centre (Arbeidscentrum) ondertekend. De ondertekening vond plaats in Istanbul, Türkiye. De ambassadeur van Suriname in het Koninkrijk Marokko, Omar Sherif Abdoelrahman, ondertekende het statuut namens Suriname. Naast Suriname ondertekenden ook Pakistan en Mali het statuut.
Het OIC Labour Centre streeft als internationale orga-nisatie naar de bevordering van arbeidsrechten, fatsoenlijk werk, sociale bescherming en samenwerking op het gebied van werkgelegenheid in samenwerking met de lidstaten. Suriname en het OIC Labour Centre hanteren een vrijwel identieke arbeidsagenda, hetgeen positieve voordelen kan opleveren voor ons land en wel op korte termijn. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, heeft in mei hierover gesprekken gevoerd met de directeur-generaal van het OIC Labour Centre, Azar Bayramov.
In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging om toe te treden tot het OIC Labour Centre. Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), reageerde hierop positief en verzocht het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Inter-nationale Samenwerking (BIBIS), om de noodzakelijke procedurele stappen te zetten voor formele toetreding. De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door de Nationale Assemblee van Suriname.
Het OIC Labour Centre is gevestigd in Baku, Azerbeidzjan. Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
The post Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Centre ..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..