In aanloop naar de verkiezingen van 25 mei heeft Suriname extra maatregelen getroffen om haar malaria-vrije status te behouden. In samenwerking met het Nationaal Malariaprogramma heeft de Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZ PHCS) het screeningsnetwerk in de grensgebieden met Brazilië, Guyana en Frans-Guyana versterkt.
ADVERTENTIE
Er zijn vrijwillige en kosteloze malaria-screeningsposten opgezet bij stemlocaties in de grensdorpen. Deze screenings worden uitgevoerd door getrainde gezondheidswerkers van MZ PHCS. Bezoekers uit de buurlanden die komen stemmen, worden actief aangemoedigd zich te laten testen.
Volgens Maureen Wijngaarde-van Dijk, onderdirecteur bij Medische Zaken van de MZ, is deze preventieve actie cruciaal: “We willen onze malaria-vrije zone behouden en gaan daarom testen uitvoeren op personen die op de dag van de verkiezingen uit Frans-Guyana zullen afreizen.”
De verwachting is dat rond de verkiezingsdag de toestroom van mensen uit binnen- en buitenland toeneemt. Het gaat onder meer om vertegenwoordigers van verkiezingsorganisaties, politieke partijen, internationale waarnemers, stemgerechtigde Surinamers uit de regio, goudzoekers en andere bezoekers.
De MZ adviseert iedereen die in het binnenland verblijft of erheen reist om onder een geïmpregneerde klamboe te slapen, beschermende kleding te dragen in de avond en nacht, en zich in te smeren met insectenwerende gel. Malaria-tabletten zijn voor verblijf in het binnenland niet nodig.
Voor mensen die in verband met de verkiezingen in het binnenland overnachten, stelt het Malariaprogramma gratis geïmpregneerde klamboes beschikbaar. “Deze boodschap moet breed verspreid worden zodat de malaria-vrije status van Suriname niet in gevaar komt,” benadrukt Wijngaarde-van Dijk.
Suriname is inmiddels drie jaar op rij officieel malaria-vrij. De voorzitter van de Malaria Eliminatie Task Force is dr. Stephen Vreden. MZ PHCS rekent op de medewerking van alle betrokkenen om gezamenlijk bij te dragen aan het behoud van deze belangrijke volksgezondheidswinst.
- Journalisten veroordelen valse berichtgeving rond opiniepei…..
- Alleen corruptie kan Michael Ashwin Adhin afhouden van het …..
- Ramautarsing: “Laat u niet misleiden door cadeautjes; stem …..
- Misleidende Bluedot-peiling schaadt vertrouwen in journalis…..
- Tijdelijke veiligheidszone rond Hoofdstembureau Paramaribo..
- Brunswijk bespreekt plannen Abop bij laatste massameeting..
- Veiligheidszone rond Hoofdstembureau Paramaribo in Anthony …..
- Hassankhan: Wie klachten heeft over verkiezingen, nodig ik …..
- Op weg naar 25 mei: Alles of niets voor Brunswijk..
- Geen ruimte voor kleuterpolitiek: Suriname heeft leiders no…..
- Clumper blijft zich sterk maken voor senioren en factor arb…..
- Rechter wijst vordering OPTSU en D-TV Express af in kort ge…..
- Medische Zending in actie vanwege uitblijven beloofde finan…..
- Hofwijks: ‘Burgers moeten veel meer inspraak krijgen’..
- Ancelotti wenst opvolger Alonso succes bij Real Madrid..
- Eskak veegt kritiek rond verkiezingsorganisatie van tafel..
- Fake peilingen?..
- UvAV roept werknemers op om te stemmen op vakbondsleiders..
- OPTSU en consorten verliezen Kort Geding tegen RAPAR en pre…..
- Surinaamse inflatie daalt verder: april 2025 registreert 5,…..
- Hassankhan geeft update over verkiezingsvoorbereiding..