In aanloop naar de verkiezingen van 25 mei heeft Suriname extra maatregelen getroffen om haar malaria-vrije status te behouden. In samenwerking met het Nationaal Malariaprogramma heeft de Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZ PHCS) het screeningsnetwerk in de grensgebieden met Brazilië, Guyana en Frans-Guyana versterkt.
ADVERTENTIE
Er zijn vrijwillige en kosteloze malaria-screeningsposten opgezet bij stemlocaties in de grensdorpen. Deze screenings worden uitgevoerd door getrainde gezondheidswerkers van MZ PHCS. Bezoekers uit de buurlanden die komen stemmen, worden actief aangemoedigd zich te laten testen.
Volgens Maureen Wijngaarde-van Dijk, onderdirecteur bij Medische Zaken van de MZ, is deze preventieve actie cruciaal: “We willen onze malaria-vrije zone behouden en gaan daarom testen uitvoeren op personen die op de dag van de verkiezingen uit Frans-Guyana zullen afreizen.”
De verwachting is dat rond de verkiezingsdag de toestroom van mensen uit binnen- en buitenland toeneemt. Het gaat onder meer om vertegenwoordigers van verkiezingsorganisaties, politieke partijen, internationale waarnemers, stemgerechtigde Surinamers uit de regio, goudzoekers en andere bezoekers.
De MZ adviseert iedereen die in het binnenland verblijft of erheen reist om onder een geïmpregneerde klamboe te slapen, beschermende kleding te dragen in de avond en nacht, en zich in te smeren met insectenwerende gel. Malaria-tabletten zijn voor verblijf in het binnenland niet nodig.
Voor mensen die in verband met de verkiezingen in het binnenland overnachten, stelt het Malariaprogramma gratis geïmpregneerde klamboes beschikbaar. “Deze boodschap moet breed verspreid worden zodat de malaria-vrije status van Suriname niet in gevaar komt,” benadrukt Wijngaarde-van Dijk.
Suriname is inmiddels drie jaar op rij officieel malaria-vrij. De voorzitter van de Malaria Eliminatie Task Force is dr. Stephen Vreden. MZ PHCS rekent op de medewerking van alle betrokkenen om gezamenlijk bij te dragen aan het behoud van deze belangrijke volksgezondheidswinst.
- Twee gewonden bij eenzijdig verkeersongeval op de Brownsweg..
- Schalkwijk: “Zonder ingrijpen zat de dollar nu op SRD 300…..
- ZORGWEKKENDE UITVAL STEMBUREAUPERSONEEL..
- ONDERHOUDSPLICHT EN BRANDJES BLUSSEN..
- Ontwikkeling in harmonie met de natuur..
- Ravello Zijler leidt Robinhood langs Voorwaarts..
- DNA-kandidaat Kensmil op ramkoers met dorpsbestuur Bernhard…..
- NIEUWE PUINHOPEN VAN NIEUW PAARS..
- ACCOMMODEREN..
- Jonge vrouw gewond door schot uit vuurwapen..
- Mooie kostuums en kleding in finale ‘Little Charming Amazin…..
- Franse delegatie bezoekt minister Mac Andrew in aanloop naa…..
- Tienduizenden mensen op Sint-Pietersplein voor installatie …..
- A20, DOE en PRO: Zorgen over wanorde bij verkiezingsvoorber…..
- Oplevering sportveld en nieuw logeergebouw in Godoholo..
- Suriname viert World Ocean Week met een vijfdaags gratis oc…..
- POES POESI LUKU MERKI..
- Aanhoudende regen gedurende de dag..
- Verdovende middelen en illegale goederen aangetroffen en in…..
- Tientallen doden door noodweer en tornado’s in VS..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..