In 2025 worden vijf offshore exploratieputten geboord en vinden twee geologische onderzoeken plaats voor de kust van Suriname, bevestigt Staatsolie. Grote internationale spelers zoals TotalEnergies, Petronas, Shell, Chevron en QatarEnergy, zullen actief zijn in verschillende blokken.
In Blok 58 zetten TotalEnergies en APA Corporation hun werkzaamheden voort na de definitieve investeringsbeslissing over het GranMorgu-project. De eerste olieproductie wordt in 2028 verwacht. Staatsolie heeft een belang van 20 procent in het project en zal zijn aandeel van 2,4 miljard dollar financieren via leningen, interne fondsen en obligaties. Aanvullende seismische data worden momenteel verwerkt, terwijl de gasvondsten in de Maka- en Kwaskwasi-putten verder worden geëvalueerd.
Petronas zal vanaf juni twee exploratieputten boren in Blok 52 en beoordeelt de recent ontdekte Sloanea-gasreserves. Staatsolie heeft bevestigd, dat de resultaten van een productietest uit 2024, nog in analyse zijn.
In Blok 64 zullen TotalEnergies, Petronas en QatarEnergy in het tweede kwartaal de Macaw-1-exploratieput boren. De put zal een nieuw geologisch concept testen. In Blok 65 zullen Shell en QatarEnergy later dit jaar de Araku Deep-1-put boren. Chevron en QatarEnergy zullen tijdens het vierde kwartaal in Blok 5 de Korikori-1-put boren. Naast de exploratieputten worden in Blok 63, 14 en 15 geologische onderzoeken uitgevoerd. GeoPartners analyseert de gegevens van een onderzoek uit 2024 naar het centrale en oostelijke offshoregebied van Suriname.
Tegelijkertijd voert ARGEO een diepwateronderzoek uit.
Staatsolie bevestigde dat alle putten worden ondersteund vanuit een Surinaamse kustbasis, waarbij de logistiek en bemanningstransfers lokaal worden afgehandeld. Met deze intensieve exploratieactiviteiten verstevigt Suriname zijn positie als belangrijke speler in de olie- en gassector van het Guyana-Suriname-bekken.
The post Suriname zet in op offshore exploratie: zeven nieuwe projecten in 2025 ..
- NAVO-baas Rutte steunt visie van Trump over strategisch bel…..
- Ruim 600 bewoners van Boven-Suriname hebben nu continu toeg…..
- Welk ‘verhaal’ klopt..
- NPS mag meedoen aan de verkiezingen..
- Mannen: “We beschouwen elk team als een serieuze tegenstand…..
- Regering introduceert millets in Suriname..
- China heft tarieven op Amerikaanse goederen na Trumps zet..
- Assembleelid Wang: “Invoeren kassysteem niet op het juiste …..
- Vertellers delen eigen liefdeservaringen tijdens Lobi Tori …..
- Stichting Lobi: Extra aandacht voor kankerpreventie..
- Startsein bouw nieuwe Hoofdbureau van Politie..
- Vandaag Wereld Kankerdag: doodsoorzaak nummer 2 in Suriname..
- EZ lanceert eerste financieringsovereenkomst vanuit KMO-fon…..
- “Amazonegebied verdient daden, geen loze beloften”..
- Paho: Regio moet toegankelijkheid tot essentiële kankermedi…..
- Praktijkcentrum Apoera opent in april na lange vertraging..
- Illegale vuilstortplaats Tapoeripastraat baart zorgen..
- Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied..
- Toetreding PRO tot A20/DOE: Het electoraat vraagt bundeling..
- Vier vast wegens diefstal, verduistering, identiteitsfraude…..
- Ambassadeur Enill: Ramdin heeft kennis, ervaring en tools v…..