In 2025 worden vijf offshore exploratieputten geboord en vinden twee geologische onderzoeken plaats voor de kust van Suriname, bevestigt Staatsolie. Grote internationale spelers zoals TotalEnergies, Petronas, Shell, Chevron en QatarEnergy, zullen actief zijn in verschillende blokken.
In Blok 58 zetten TotalEnergies en APA Corporation hun werkzaamheden voort na de definitieve investeringsbeslissing over het GranMorgu-project. De eerste olieproductie wordt in 2028 verwacht. Staatsolie heeft een belang van 20 procent in het project en zal zijn aandeel van 2,4 miljard dollar financieren via leningen, interne fondsen en obligaties. Aanvullende seismische data worden momenteel verwerkt, terwijl de gasvondsten in de Maka- en Kwaskwasi-putten verder worden geëvalueerd.
Petronas zal vanaf juni twee exploratieputten boren in Blok 52 en beoordeelt de recent ontdekte Sloanea-gasreserves. Staatsolie heeft bevestigd, dat de resultaten van een productietest uit 2024, nog in analyse zijn.
In Blok 64 zullen TotalEnergies, Petronas en QatarEnergy in het tweede kwartaal de Macaw-1-exploratieput boren. De put zal een nieuw geologisch concept testen. In Blok 65 zullen Shell en QatarEnergy later dit jaar de Araku Deep-1-put boren. Chevron en QatarEnergy zullen tijdens het vierde kwartaal in Blok 5 de Korikori-1-put boren. Naast de exploratieputten worden in Blok 63, 14 en 15 geologische onderzoeken uitgevoerd. GeoPartners analyseert de gegevens van een onderzoek uit 2024 naar het centrale en oostelijke offshoregebied van Suriname.
Tegelijkertijd voert ARGEO een diepwateronderzoek uit.
Staatsolie bevestigde dat alle putten worden ondersteund vanuit een Surinaamse kustbasis, waarbij de logistiek en bemanningstransfers lokaal worden afgehandeld. Met deze intensieve exploratieactiviteiten verstevigt Suriname zijn positie als belangrijke speler in de olie- en gassector van het Guyana-Suriname-bekken.
The post Suriname zet in op offshore exploratie: zeven nieuwe projecten in 2025 ..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..
- Bronto Somohardjo: “PL zal ministerie van OW opeisen”..
- Bouwen is in 2024 nog duurder geworden..
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment..
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..
- MrZonneman brengt vernieuwing in de showbizz met DUSA Fest..
- Voertuig autobestuurder die aanrijding veroorzaakt tijdens …..
- Brazilië en Mexico zijn de economische reuzen van Latijns-A…..
- Inbraak bij politieagent aan Wilhelminaweg, verdachten op d…..
- Gezondheidsbonden stellen ultimatum aan regering..
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te bet…..
- Strijd om topbaan OAS..
- LC Parwani viert 14-jarig jubileum van LC Diamond Grove in …..
- Amerikaanse presidenten Truman tot Trump overname van Pales…..
- Stroomproblematiek nog niet adequaat aangepakt..
- Waarschuwingsschoten gelost bij vechtpartij Kleine Saramacc…..
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet..
- DeepSeek en AI: Impact op Suriname..
- Leerlingen VSO Ilse Labadie krijgen gratis oogmeting en bri…..