In 2025 worden vijf offshore exploratieputten geboord en vinden twee geologische onderzoeken plaats voor de kust van Suriname, bevestigt Staatsolie. Grote internationale spelers zoals TotalEnergies, Petronas, Shell, Chevron en QatarEnergy, zullen actief zijn in verschillende blokken.
In Blok 58 zetten TotalEnergies en APA Corporation hun werkzaamheden voort na de definitieve investeringsbeslissing over het GranMorgu-project. De eerste olieproductie wordt in 2028 verwacht. Staatsolie heeft een belang van 20 procent in het project en zal zijn aandeel van 2,4 miljard dollar financieren via leningen, interne fondsen en obligaties. Aanvullende seismische data worden momenteel verwerkt, terwijl de gasvondsten in de Maka- en Kwaskwasi-putten verder worden geëvalueerd.
Petronas zal vanaf juni twee exploratieputten boren in Blok 52 en beoordeelt de recent ontdekte Sloanea-gasreserves. Staatsolie heeft bevestigd, dat de resultaten van een productietest uit 2024, nog in analyse zijn.
In Blok 64 zullen TotalEnergies, Petronas en QatarEnergy in het tweede kwartaal de Macaw-1-exploratieput boren. De put zal een nieuw geologisch concept testen. In Blok 65 zullen Shell en QatarEnergy later dit jaar de Araku Deep-1-put boren. Chevron en QatarEnergy zullen tijdens het vierde kwartaal in Blok 5 de Korikori-1-put boren. Naast de exploratieputten worden in Blok 63, 14 en 15 geologische onderzoeken uitgevoerd. GeoPartners analyseert de gegevens van een onderzoek uit 2024 naar het centrale en oostelijke offshoregebied van Suriname.
Tegelijkertijd voert ARGEO een diepwateronderzoek uit.
Staatsolie bevestigde dat alle putten worden ondersteund vanuit een Surinaamse kustbasis, waarbij de logistiek en bemanningstransfers lokaal worden afgehandeld. Met deze intensieve exploratieactiviteiten verstevigt Suriname zijn positie als belangrijke speler in de olie- en gassector van het Guyana-Suriname-bekken.
The post Suriname zet in op offshore exploratie: zeven nieuwe projecten in 2025 ..
- Minderdraagkrachtigen sneller toegang tot voedselpakketten …..
- Kioe A Sen: ‘We moeten altijd de context begrijpen en niet …..
- CHS legt documenten 15 partijen ter inzage..
- Hoe verandert men een corruptief politiek systeem?..
- Concubinaat is eindelijk wettelijk erkend in het nieuwe Sur…..
- Juwelier ingesloten wegens verduistering en oplichting..
- Jaloerse man slaat vrouw in elkaar om zuigzoen..
- Eerste stap naar 1×24 uur stroom in Apetina gezet..
- Registratie politieke organisaties in volle gang..
- Privatisering van de zorg: een sluipmoordenaar voor Surinam…..
- ‘Voortgang gedachtegoed Desi Bouterse is hem eren’, zegt ND…..
- Suriname en Uzbekistan sluiten formele diplomatieke betrekk…..
- Conceptwet Grondenrechten op DNA-agenda, beloofd parlements…..
- ‘Politieke onwil heeft geleid tot huidige economische aanpa…..
- Belanghebbenden pompgemaal Drambrandersgracht..
- Politie roept benadeelden valsmunterij op..
- VN-Veiligheidsraad neemt neutraal standpunt over oorlog in …..
- Volkspartij Leefbaar Suriname wil minimaal 1 zetel behalen..
- Surinamer gevonnist na benadelen oudjes in België..
- Bee: “ABOP alleen kan niet aan wet grondenrechten werkenâ…..
- ROVERSHOL?..