Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (Juspol) zegt dat Suriname gewerkt heeft aan de aanbevelingen van het National Risk Assessment (NRA) rapport. De tweede versie van de aanbevelingen is ook al uitgevoerd en moet een publieke versie de deur uitgaan om de samenleving te informeren over wat er zich afspeelt.
De komende tijd moet er nog meer werk verricht worden, verduidelijkt de minister. Er zijn nog uitdagingen die adequaat aangepakt moeten worden. Dit maakte de minister duidelijk tijdens de laatstgehouden Regeringsraadsvergadering.
De zittingsperiode van de Nationale Anti Money Laundering Commissie (NAMLAC) is verruimd. In de NAMLAC zitten alle betrokken actoren voor wat betreft Anti money laundering en witwaspraktijken en terrorismefinanciering.
Verder is de instelling van het Medisch tuchtcollege goedgekeurd voor drie jaar vanaf januari 2025 tot januari 2028. Er bestaan verschillende tuchtcolleges bij eventuele misconduct er ingegrepen kan worden door het tuchtcollege.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) team zal binnenkort weer in Suriname zijn voor een laatste review en er zullen gesprekken gevoerd worden over het Anti-corruptiebeleid. Er is een commissie samengesteld om zich te buigen over de wetgeving van 2017 en er moeten nog enkele voorstellen opgenomen worden ter wijziging van de bestaande wet. De aanpassingen die gepleegd moesten worden zijn gedaan en het nieuwe voorstel zal ingediend worden.
Het formulier voor inkomens en vermogen van politieke personen is uitgesteld tot na de verkiezingen. De minister geeft aan dat dit te zijner tijd geïmplementeerd zal worden. President Chan Santokhi had op meerdere momenten aangekondigd dat hij de eerste zou zijn om zijn inkomens en vermogens op te geven bij de notaris.
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..