“Diversiteit moet ons niet verdelen, maar juist verbinden.” Woorden van minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (OWC) op vrijdag 8 augustus 2025 in het cultureel centrum Sana Budaya. De bewindsman sprak ter gelegenheid van de kranslegging in aanloop naar de viering van 135 jaar Javaanse Immigratie op zaterdag 9 augustus. De regeringsfunctionaris legde vooral de nadruk op het belang van verbinding en respect in de multiculturele samenleving van Suriname.
“Na 135 jaar is het belangrijk dat culturen naast elkaar blijven bestaan. Die kracht moeten we koesteren en doorgeven”, aldus de bewindsman, die ook namens de regering de felicitaties overbracht. Naast minister Currie werd het kabinet bij de officiële aftrap ook door minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) vertegenwoordigd. Daarnaast gaf eveneens de Indonesische ambassadeur Agus Priono acte de présence.
De kranslegging bij het monument voor de Javaanse immigratie is onderdeel van een driedaags herdenkingsprogramma van de Vereniging Herdenking Javaanse Immigratie (VHJI). Voorzitter Elwin Atmodimejo sprak van een bijzondere mijlpaal. “We eren onze voorouders die onder moeilijke omstandigheden een nieuw leven opbouwden. De Javaanse gemeenschap heeft veel bijgedragen aan de samenleving, maar er blijft werk te doen. Onze uitdaging is om het cultureel erfgoed op een creatieve manier door te geven aan jongeren.”
Op 9 augustus 1890 arriveerden de eerste Javaanse contractarbeiders in Suriname met het stoomschip Prins Alexander; een historische gebeurtenis die jaarlijks wordt herdacht met een reeks activiteiten. Bij 135 jaar Javaanse Immigratie is gekozen voor het thema “Towards a Brighter Future”. Onder dit thema vinden onder meer traditionele Javaanse toneel- en muziekvoorstellingen, sportactiviteiten en de Pasar Malam plaats. Zaterdag 9 augustus zijn er culturele optredens, en het geheel sluit zondag af met sportwedstrijden en muziekoptredens.
- Monorath: ‘Zolang er geen wetgeving is, geen e-bikes op de …..
- CASAS application call – Assistant Executive Secretary..
- CASAS Application call – Legal Advisor..
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..