Van 17 tot en met 25 juli 2025 neemt Suriname deel aan de 56ste editie van de Internationale Natuurkunde Olympiade (IPhO) in Parijs, Frankrijk. Ons land wordt vertegenwoordigd door een team van vijf uitmuntende scholieren die hun natuurkundig inzicht en probleemoplossend vermogen meten met leerlingen uit circa 85 landen wereldwijd.
Het Surinaamse team bestaat uit:– Raphael Elliot – Arthur Hoogendoorn Atheneum– Nikhil Jhingoerie – Ad Fontes College– Jason Hu – E. Meyer Lyceum– Jessica Tjon A Tham – E. Meyer Lyceum– Yuepeng He – E. Meyer Lyceum
Deze scholieren plaatsten zich via de Nationale Natuurkunde Olympiade 2025, georganiseerd door het Comité Natuurkunde Olympiade Suriname (CNOS). Aan deze nationale competitie namen meer dan 130 VWO-leerlingen deel. De topkandidaten werden geselecteerd na drie intensieve rondes en ondergingen maandenlange voorbereiding onder begeleiding van docenten en wetenschappers van de Anton de Kom Universiteit van Suriname.
Volgens CNOS-voorzitter Viren Ajodhia is de deelname niet alleen een academische uitdaging, maar ook een kans op internationale exposure. “De deelnemers kunnen zich niet alleen meten met wereldtoppers, maar ook culturele ervaringen opdoen en Suriname vertegenwoordigen als jonge ambassadeurs,” benadrukt Ajodhia.
Suriname heeft in het verleden al indruk gemaakt op de IPhO. In 2014 werd een bronzen medaille gewonnen en in latere edities zijn meerdere eervolle vermeldingen behaald.
De uitzending van het team is mogelijk gemaakt dankzij steun van sponsors uit het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en de gemeenschap. Rotary Club Paramaribo adopteerde het project, terwijl de Anton de Kom Universiteit haar faciliteiten en expertise beschikbaar stelt voor training.
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota schenkt Rode Kruis US$ 27.00…..
- Zwarte Toyota Vitz beschoten in Paramaribo: politie onderzo…..
- Korpschef moest sommige afdelingen 100% ontmantelen om inte…..
- Amerikaanse defensie zoekt partners voor versterking Guam..
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..