Van 17 tot en met 25 juli 2025 neemt Suriname deel aan de 56ste editie van de Internationale Natuurkunde Olympiade (IPhO) in Parijs, Frankrijk. Ons land wordt vertegenwoordigd door een team van vijf uitmuntende scholieren die hun natuurkundig inzicht en probleemoplossend vermogen meten met leerlingen uit circa 85 landen wereldwijd.
Het Surinaamse team bestaat uit:– Raphael Elliot – Arthur Hoogendoorn Atheneum– Nikhil Jhingoerie – Ad Fontes College– Jason Hu – E. Meyer Lyceum– Jessica Tjon A Tham – E. Meyer Lyceum– Yuepeng He – E. Meyer Lyceum
Deze scholieren plaatsten zich via de Nationale Natuurkunde Olympiade 2025, georganiseerd door het Comité Natuurkunde Olympiade Suriname (CNOS). Aan deze nationale competitie namen meer dan 130 VWO-leerlingen deel. De topkandidaten werden geselecteerd na drie intensieve rondes en ondergingen maandenlange voorbereiding onder begeleiding van docenten en wetenschappers van de Anton de Kom Universiteit van Suriname.
Volgens CNOS-voorzitter Viren Ajodhia is de deelname niet alleen een academische uitdaging, maar ook een kans op internationale exposure. “De deelnemers kunnen zich niet alleen meten met wereldtoppers, maar ook culturele ervaringen opdoen en Suriname vertegenwoordigen als jonge ambassadeurs,” benadrukt Ajodhia.
Suriname heeft in het verleden al indruk gemaakt op de IPhO. In 2014 werd een bronzen medaille gewonnen en in latere edities zijn meerdere eervolle vermeldingen behaald.
De uitzending van het team is mogelijk gemaakt dankzij steun van sponsors uit het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en de gemeenschap. Rotary Club Paramaribo adopteerde het project, terwijl de Anton de Kom Universiteit haar faciliteiten en expertise beschikbaar stelt voor training.
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..