Minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) heeft, in het kader van Surinames deelname aan de prestigieuze World Expo 2025 in Osaka, Japan, officiële bezoeken afgelegd aan de nationale paviljoens van Indonesië, Nederland, Saoedi-Arabië en Japan. Deze bezoeken waren gericht op het versterken van bilaterale betrekkingen en het bevorderen van samenwerking op cruciale thema’s zoals klimaatbeleid, innovatie en duurzame ontwikkeling.
De ontmoetingen verliepen in een warme en constructieve sfeer. Minister Dasai sprak zijn waardering uit voor de historische en diplomatieke banden die Suriname onderhoudt met Indonesië en Nederland, evenals voor de groeiende samenwerking met Japan en Saoedi-Arabië, met bijzondere aandacht voor klimaatfinanciering en de Duurzame Ontwikkelingsdoelstellingen (SDG’s).
Tijdens zijn toespraken benadrukte minister Dasai Surinames unieke rol in het wereldwijde klimaatbeleid. “Suriname is een van de meest koolstofabsorberende landen ter wereld. Meer dan 93 procent van ons grondgebied bestaat uit regenwoud dat meer koolstof opneemt dan wij uitstoten. Hierdoor beschikken wij over transparante, door de overheid gecertificeerde en onafhankelijk geverifieerde koolstofkredieten onder Artikel 6.2 van het Klimaatakkoord van Parijs, die momenteel beschikbaar zijn,” aldus de minister.
Ook wees hij op de aanstaande economische transformatie van Suriname: “We staan aan het begin van een nieuwe ontwikkelingsfase. Met de ontdekking van offshore olie- en gasreserves en samenwerkingen met wereldklasse-operatoren verwachten we een toename van economische activiteit. Tegelijkertijd bereiden we ons voor op de versterking van andere sectoren, zoals ecotoerisme en duurzame landbouw.”
De World Expo 2025, georganiseerd onder auspiciën van het Bureau International des Expositions (BIE), draagt het thema “Designing Future Society for Our Lives”. Met deelname van ruim 160 landen is het evenement een wereldwijd platform voor het tonen van technologische, culturele en ecologische vooruitgang.
Surinames paviljoen, gecoördineerd door het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), legt de nadruk op ecotoerisme, cultureel erfgoed en duurzame ontwikkeling. Bezoekers maken kennis met de rijke biodiversiteit, natuurlijke schoonheid en het cultureel pluralisme van Suriname, met als rode draad een harmonieuze relatie tussen mens en natuur.
De reeks bezoeken werd afgesloten met een officieel dinerbanket, aangeboden door het gastland Japan, waarmee Surinames bereidheid tot wereldwijde partnerschappen op basis van vertrouwen en gedeelde belangen werd onderstreept.
- PL teleurgesteld dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije…..
- Akkoord over lonen zorgpersoneel in Suriname..
- Suriname-Guyana Kamer van Koophandel maakt historisch debuu…..
- Uitvaart Patricia Etnel vrijdag..
- Breeveld: onder voorbehoud tekenen van regeerakkoord “chant…..
- Samen sterk voor het bos: Tropenbos Suriname investeert in …..
- Akkoord over secundaire voorzieningen voor veiligheidsdiens…..
- Karg en Lall luiden noodklok: illegale visserij zet sector …..
- Peneux: ‘Leerkrachten worden respectloos behandeld’..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..