In het kader van de ondersteuning die de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) biedt aan Suriname bij de uitvoering van het derde Decent Work Country Programme (DWCP), werd van 3 t/m 7 februari een train-the-trainers-sessie van het My Green Enterprise Programma georganiseerd.
Deze training richt zich op het opleiden van trainers die kleinschalige ondernemers kunnen begeleiden bij het ontwikkelen van duurzame bedrijfsideeën en het verduurzamen van hun bedrijfspraktijken. De My Green Enterprise-methodologie wordt al in tien landen in de Latijns-Amerikaanse en Caribische regio toegepast en speelt een cruciale rol in de transitie naar een groenere economie.
Tot voor kort waren er slechts twee Nederlandstalige trainers beschikbaar in het Caribisch gebied, waaronder één in Suriname bij de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB). Dankzij deze nieuwe trainingsronde is de capaciteit binnen het land vergroot, waardoor meer micro-, kleine en middelgrote ondernemingen (MSME’s) toegang krijgen tot begeleiding op het gebied van groene innovatie.
Deelnemers volgden interactieve workshops, wisselden praktijkervaringen uit met trainers uit diverse sectoren en kregen de kans om zich te certificeren binnen de My Green Enterprise-methodologie. De officiële opening op 3 februari werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de ILO, VSB en de vakbeweging, waarbij werd benadrukt hoe essentieel duurzame ondernemersontwikkeling is voor de economische groei van Suriname en de realisatie van de Sustainable Development Goals (SDGs).
Met de succesvolle afronding van de training beschikt Suriname nu over deskundigen die ondernemers kunnen begeleiden in hun transitie naar een duurzamere bedrijfsvoering. Dit initiatief draagt bij aan een sterker ondernemerschapsklimaat en biedt nieuwe kansen voor economische groei op een sociaal en ecologisch verantwoorde manier.
The post Suriname versterkt duurzaam ondernemerschap met ILO-training ..
- NAKS OPENING SUNGU KONDRE TENTOONSTELLING OVER DE VERDRONKE…..
- “Netanyahu is onze grootste, rampzalige president van…..
- Shimara Jap in top 10 verkiezing Miss Universe Zuid-Holland…..
- Praten over epilepsie: Taboes doorbreken en stigma’s vermin…..
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..
- Geen werkvergunning vereist voor ondernemers..
- Minister Kuldipsingh vastbesloten corruptie te bestrijden..
- DIS-directeur Armaketo: “Tijd voor actie na succesvolle sum…..
- EBS: Stroomtarieven niet verhoogd; levering kookgas vertraa…..
- Romain Maurice Pipelers..
- Gaslevering met paar dagen vertraagd..
- Stroomtarieven niet verhoogd, meldt EBS..
- Gasboot is verlaat..
- Derde opeenvolgende DNA-vergadering afgeblazen vanwege quor…..
- Nizam Faisel Ali Khan Kallan..
- Ramsaran vs Landvreugd..
- Wilhelmien Helen de Freitas..
- Cursisten SAO versterken vakmanschap in erfgoedbehoud..