Suriname zet een belangrijke stap in het aantrekken van buitenlandse investeringen. Gisteren werden vier Memoranda of Understanding (MoU’s) ondertekend in het Assuria High-Rise Event Center in Paramaribo.
Drie van de overeenkomsten zijn gesloten tussen de Suriname Investment and Trade Agency (SITA) en respectievelijk Curaçaose Handels- en Investeringsbevorderingsbureau (CINEX), de Suriname Energy Chamber (SEC) en de Suriname Hospitality and Tourism Association (SHATA). Daarnaast werd een MoU bezegeld tussen SEC en CINEX. Volgens Amar Alakramsingh, CEO van SITA, zijn deze overeenkomsten een strategische zet om buitenlandse samenwerking te versterken.
“Door internationale expertise en investeringsmogelijkheden aan te trekken, willen we Surinaamse bedrijven beter positioneren in de mondiale markt,” aldus Alakramsingh. De samenwerkingen richten zich op drie cruciale sectoren: energie, toerisme en handel.
Vooral de olie- en gasindustrie krijgt een impuls door de samenwerking tussen SEC, SITA en CINEX. Ook de toerismesector krijgt extra ondersteuning via SHATA, wat moet leiden tot meer investeringen in hotels en infrastructuur.
Orlando Olmberg, CEO van de Suriname Energy Chamber, ziet dit als een grote kans voor de energiesector. “Met de ervaring van Curaçao en de financiële kracht van CINEX kunnen we Suriname als investeringsbestemming versterken,” zegt hij.
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..