PARAMARIBO — Suriname zal op korte termijn toetreden tot het Labour Center (Arbeidscentrum) van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC). In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging hiertoe, waarop positief is gereageerd door het Ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ).
Het ministerie heeft het Labour Center verzocht de noodzakelijke stappen voor toetreding te delen, zodat deze op korte termijn geformaliseerd kunnen worden. Daarnaast zal het ministerie de toetreding afstemmen met het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), zodat het proces conform de geldende procedures verloopt.ADVERTISEMENT
“Het Arbeidscentrum van de OIC kan een belangrijke ondersteunende rol spelen bij de uitvoering van het DWCP SU III en de daaraan gekoppelde beleidsmaatregelen”
Vooruitlopend op de formele toetreding zal binnenkort een overleg plaatsvinden tussen minister Steven Mac Andrew en de directeur-generaal van het Labour Center, Azar Bayramov. Mac Andrew benadrukt dat Suriname en het Labour Center van de OIC een vrijwel identieke arbeidsagenda hanteren. De toetreding is volgens de bewindsman dan ook een logische stap, die bovendien op korte termijn concrete voordelen kan opleveren.ADVERTISEMENT
Het Labour Center van de OIC, gevestigd in Baku, Azerbeidzjan, richt zich op de volgende prioriteiten:
Decent work (waardig werk);
Sociale bescherming;
Veiligheid, gezondheid en welzijn op het werk (VGW);
Werkgelegenheidsbeleid;
Arbeidsmarktbeleid;
Jeugdwerkgelegenheid;
Arbeidsmigratie;
Gendergelijkheid en non-discriminatie.
Suriname werkt momenteel aan de uitvoering van het Decent Work Country Programme 2023–2026 (DWCP SU III), waarin al deze thema’s centraal staan. In dit kader zijn reeds conceptwetten opgesteld en aangeboden aan De Nationale Assemblée, met betrekking tot sociale bescherming (bedrijfsongevallen en beroepsziekten) en arbeidsomstandigheden. In 2022 werd reeds wetgeving aangenomen ter bevordering van gendergelijkheid en non-discriminatie, al is verdere implementatie noodzakelijk.
Daarnaast bereidt het ministerie een nationaal arbeidsmigratiebeleid voor, afgestemd op het recent vastgestelde algemene migratiebeleid. Ook het arbeidsmarktbeleid is in ontwikkeling en wordt verder uitgewerkt.
Het Arbeidscentrum van de OIC kan een belangrijke ondersteunende rol spelen bij de uitvoering van het DWCP SU III en de daaraan gekoppelde beleidsmaatregelen. Tot slot is het vermeldenswaard dat Suriname sinds 1996 lid is van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar..
- Annand Jagesar waarschuwt voor risico’s bij olie-exploitati…..
- Tyrone Spong verliest bij rentree..
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)..
- Brunswijk baseert groei ABOP op aantal mensen dat zijn kabi…..
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..