PARAMARIBO — Tijdens de 51ste zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname officieel het statuut van het OIC Labour Centre (Arbeidscentrum) ondertekend. De ondertekening vond plaats in Istanbul, Türkiye. De ambassadeur van Suriname in het Koninkrijk Marokko, Omar Sherif Abdoelrahman, ondertekende het statuut namens Suriname. Naast Suriname ondertekenden ook Pakistan en Mali het statuut.
Het OIC Labour Centre streeft als internationale organisatie naar de bevordering van arbeidsrechten, fatsoenlijk werk, sociale bescherming en samenwerking op het gebied van werkgelegenheid in samenwerking met de lidstaten. Suriname en het OIC Labour Centre hanteren een vrijwel identieke arbeidsagenda, hetgeen positieve voordelen kan opleveren voor ons land en wel op korte termijn.
“De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door De Nationale Assemblee”
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft in mei hierover gesprekken gevoerd met de director-general van het OIC Labour Centre, Azar Bayramov. In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging om toe te treden tot het OIC Labour Centre. AWJ reageerde hierop positief en verzocht het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) om de noodzakelijke procedurele stappen te zetten voor formele toetreding.
De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door De Nationale Assemblee. Het OIC Labour Centre is gevestigd in Baku, Azerbeidzjan. Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
- Buitenlandse belangstelling voor inauguratie nieuwe preside…..
- Video -Hamas bestudeerde de Israëlische troepenbewegingen t…..
- Video -Israël bevestigt dat Iran in juni enkele militaire l…..
- Gajadien: “Het verkiezingsproces is afgesloten, nu begint h…..
- Gajadien: ‘87.000 mensen hebben verwachtingen van VHP’..
- Somohardjo: ‘Daden tellen, niet het verleden’..
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen..
- Ronny Kasirin Katiman..
- Olga Yvonne Vreden – Verbruggen..
- Herbert Iwan Sandvliet..
- ‘Doelen behalen’ is hoogste prioriteit van aankomende minis…..
- Bennie Miranda: “President Santokhi heeft zijn hele familie…..
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-ra…..
- Nurmohamed corrigeert uitspraak over Brunswijk en graafmach…..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (8): De schadelijke …..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59..
- Rusland: ‘Iedereen zal moeten bezuinigen’..
- Newmont kondigt personeelskrimp aan bij Merian-operaties..
- Betalingsregeling voor Surinaamse radio- en tv-bedrijven na…..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied..
- Vakbond CBvS verscherpt morgen acties indien oplossing uitb…..