PARAMARIBO — Tijdens de 51ste zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname officieel het statuut van het OIC Labour Centre (Arbeidscentrum) ondertekend. De ondertekening vond plaats in Istanbul, Türkiye. De ambassadeur van Suriname in het Koninkrijk Marokko, Omar Sherif Abdoelrahman, ondertekende het statuut namens Suriname. Naast Suriname ondertekenden ook Pakistan en Mali het statuut.
Het OIC Labour Centre streeft als internationale organisatie naar de bevordering van arbeidsrechten, fatsoenlijk werk, sociale bescherming en samenwerking op het gebied van werkgelegenheid in samenwerking met de lidstaten. Suriname en het OIC Labour Centre hanteren een vrijwel identieke arbeidsagenda, hetgeen positieve voordelen kan opleveren voor ons land en wel op korte termijn.
“De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door De Nationale Assemblee”
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft in mei hierover gesprekken gevoerd met de director-general van het OIC Labour Centre, Azar Bayramov. In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging om toe te treden tot het OIC Labour Centre. AWJ reageerde hierop positief en verzocht het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) om de noodzakelijke procedurele stappen te zetten voor formele toetreding.
De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door De Nationale Assemblee. Het OIC Labour Centre is gevestigd in Baku, Azerbeidzjan. Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
- Jager gewond bij gewapende beroving met houwer in Santigron..
- A20 eert stille kracht van een toegewijde gemeenschap..
- Certificaat uitgereikt aan 20 leden van de Mobiele Eenheid …..
- Video -Ballistische raketten afgevuurd bij aanvallen op Isr…..
- Na correcties verklaart OKB verkiezingen 2025 bindend..
- OKB: verkiezingen zijn bindend ondanks vele onregelmatighed…..
- Plantagebestuur krijgt beheer over Carolinabrug..
- Verkiezingsuitslag bindend verklaard: weg vrij voor regerin…..
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..