Tijdens de 51e zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname een belangrijke stap gezet richting formele toetreding tot het OIC Labour Centre. Het statuut van dit internationale arbeidsorgaan werd namens Suriname ondertekend door ambassadeur Omar Sherif Abdoelrahman in Istanbul, Türkiye.
Naast Suriname tekenden ook Pakistan en Mali het statuut tijdens deze zitting. Het OIC Labour Centre, gevestigd in Baku, Azerbeidzjan, heeft als doel de bevordering van arbeidsrechten, waardig werk, sociale bescherming en internationale samenwerking op het gebied van werkgelegenheid. De agenda van het OIC Labour Centre vertoont sterke gelijkenissen met het arbeidsbeleid van Suriname, wat het lidmaatschap aantrekkelijk maakt.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) voerde in mei al inhoudelijke gesprekken met Azar Bayramov, de Director-General van het OIC Labour Centre. Deze ontmoeting onderstreepte de wederzijdse intentie tot intensievere samenwerking.
Suriname werd in februari 2025 officieel uitgenodigd om toe te treden tot het Labour Centre. Het ministerie van AWJ reageerde positief op deze uitnodiging en schakelde vervolgens het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) in om de noodzakelijke procedurele stappen te ondernemen.
Met de ondertekening in Istanbul is een volgende belangrijke fase afgerond. De definitieve toetreding zal plaatsvinden nadat de Nationale Assemblee van Suriname het statuut heeft geratificeerd.
Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking en kijkt uit naar versterkte samenwerking met het OIC Labour Centre ter ondersteuning van nationaal arbeidsbeleid en internationale integratie.
- Jongeren en vrouwen moeten landbouwsector in Suriname overn…..
- Digitaal dashboard verkiezingen was nuttig en betrouwbaar..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- DNA informeert over stappen op weg naar beëdiging nieuw par…..
- Essed: ‘Morele tegenstelling verdeelt ons land al decenni…..
- PROF RIP..
- Aanhoudende onweersbuien vandaag..
- CBvS: verhoogde bestedingen en wisselkoersvolatiteit oorzaa…..
- Zweedse ‘kindsoldaten’ steeds vaker ingezet voor misdaad op…..
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet ki…..
- Suriname geschorst door EITI..
- “Dragon” Domineert de Box Office Met $83 Miljoe…..
- Verdachte aangehouden voor schietincident aan de Parijsstra…..
- Dagblad Suriname..
- Column: A ten doro… fu lusu den privilege..
- Verkiezingsuitslag heeft nog geen juridische geldigheid..
- Actieprogramma voor pensioencrisis op tafel bij SBF..
- De Opkomst van Narcoterroristen in Colombia..
- FIFA’s $2 Billion Extravaganza Kicks Off With Just a …..