Suriname zet zich actief in om te voldoen aan de eisen van de Europese Unie (EU) met betrekking tot de bestrijding van illegale visserij. Minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) benadrukte dat het land zich moet houden aan de gestelde deadline om mogelijke sancties te voorkomen.
Tijdens de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM) gaf hij aan dat op 14 februari de laatste gesprekken met de EU over dit onderwerp hebben plaatsgevonden. De Franse autoriteiten zullen de ingediende documenten beoordelen, en indien nodig zal Suriname aanvullende informatie verstrekken.
Zwarte lijstOm de criminaliteit binnen de visserijsector aan te pakken, werkt het ministerie nauw samen met de Kustwacht, het ministerie van Justitie en Politie, en Defensie. De EU dringt aan op maatregelen tegen illegale visserij, omdat Suriname anders het risico loopt op een zwarte lijst te worden geplaatst. Dit zou ernstige economische gevolgen kunnen hebben, aangezien het land jaarlijks miljoenen Amerikaanse dollars misloopt door illegale praktijken in de sector.
In de afgelopen maanden heeft Suriname concrete stappen gezet om de situatie te verbeteren. Zo is er een overeenkomst ondertekend waarin de Kustwacht is belast met continue patrouilles op zee om illegale vissers op te sporen en tegen te gaan. Om deze operaties te ondersteunen, levert het ministerie van LVV de nodige brandstof en voeding voor de patrouilles.
Minister Sewdien benadrukte dat Suriname er alles aan doet om te voorkomen dat het op de zwarte lijst van de EU belandt. De komende periode blijft het land nauw samenwerken met internationale partners om de sector te reguleren en economische schade te voorkomen.
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter..
- Quorumspook..
- Geen middelen voor aanschaf nieuwe server Nationaal Archief…..
- Minister Ramadhin onthult corruptie en fraude bij Armulov-r…..
- EZ ondersteunt ondernemingen met gericht trainingsprogramma..