Suriname zet zich actief in om te voldoen aan de eisen van de Europese Unie (EU) met betrekking tot de bestrijding van illegale visserij. Minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) benadrukte dat het land zich moet houden aan de gestelde deadline om mogelijke sancties te voorkomen.
Tijdens de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM) gaf hij aan dat op 14 februari de laatste gesprekken met de EU over dit onderwerp hebben plaatsgevonden. De Franse autoriteiten zullen de ingediende documenten beoordelen, en indien nodig zal Suriname aanvullende informatie verstrekken.
Zwarte lijstOm de criminaliteit binnen de visserijsector aan te pakken, werkt het ministerie nauw samen met de Kustwacht, het ministerie van Justitie en Politie, en Defensie. De EU dringt aan op maatregelen tegen illegale visserij, omdat Suriname anders het risico loopt op een zwarte lijst te worden geplaatst. Dit zou ernstige economische gevolgen kunnen hebben, aangezien het land jaarlijks miljoenen Amerikaanse dollars misloopt door illegale praktijken in de sector.
In de afgelopen maanden heeft Suriname concrete stappen gezet om de situatie te verbeteren. Zo is er een overeenkomst ondertekend waarin de Kustwacht is belast met continue patrouilles op zee om illegale vissers op te sporen en tegen te gaan. Om deze operaties te ondersteunen, levert het ministerie van LVV de nodige brandstof en voeding voor de patrouilles.
Minister Sewdien benadrukte dat Suriname er alles aan doet om te voorkomen dat het op de zwarte lijst van de EU belandt. De komende periode blijft het land nauw samenwerken met internationale partners om de sector te reguleren en economische schade te voorkomen.
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..