Met vier opeenvolgende overwinningen en een dominante vertoning in de finale heeft de nationale U15 jongensvoetbalselectie van Suriname de titel in League C van de Concacaf kampioenschappen in stijl in de wacht gesleept. Na respectievelijk Sint Maarten, Anguilla en Martinique te hebben verslagen bond U15-Natio ook Turks en Caicos aan zijn zegekar.
Het team van bondscoach Orfeo Brondenstein liet de tegenstander zaterdagmiddag alle hoeken van het veld in de Stadion Jean Francisca in Willemstad, Curaçao zien. Na negentig minuten stond het maar liefst 8-1 voor Suriname die met een 100% score kampioen werd.
Topscorer Amoko
Daar had Prefor Amoko een groot aandeel in. De aanvaller van Transvaal nam tegen Sint Maarten (5-3) alle vijf goals voor zijn rekening, scoorde het winnend doelpunt tegen Martinique (1-0) en was twee keer trefzeker tegen Turks en Caicos. Met in totaal acht doelpunten werd hij topscorer van League C.
De andere doelpunten in de finale kwamen op naam van Dyfaro Josamy die een hat-trick scoorde, terwijl ook Dimitri Amatdjasir en Riquel de Mees (2x) het net vonden. Khazaiviyon Basden- Darvol scoorde het enigst doelpunt voor Turks en Caicos. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Martinique die Bonaire met 5-1 versloeg.
Ook in de andere divisies werden wedstrijden afgewerkt. Jamaica werd kampioen van League B door in de finale met 2-0 te winnen van Puerto Rico. Trinidad & Tobago eindigde op de derde plaats na een 1-0 zege op Guatemala. De finale van de hoogste divisie, de League A wordt vandaag afgewerkt. In de eindstrijd staan favorieten de VS en Mexico tegenover elkaar.
- Bestaansrecht inheemsen..
- Minister Soeropawiro bestrijdt voortrekkerij en corruptie b…..
- NDP: verschillende gemeenschappen, één toekomst..
- Minister TCT in overleg over bushalte PL..
- Vaste commissie van DNA voert overleg met minister Misiekab…..
- Van 100 kilo naar 1: goud na helikopter-noodlanding blijkt …..
- Hof van Justitie gedenkt (ex-)parlementariërs voor bijdrage…..
- Minister Currie: peer-to-peer discussies essentieel in stri…..
- Misiekaba: ‘Ook in Wageningen moet er goede zorg zijn’..
- Minister Currie: ‘Peer-to-peer discussies sleutel tegen pes…..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting patiënte in ziekenh…..
- TCT-minister Landveld: ‘Toekomst personenvervoer vraagt om …..
- U-15 Natio in finale Concacaf kampioenschap..
- Het Surinaams recht is van toepassing bij de aanbesteding, …..
- RGD-directie verschaft Volksgezondheid inzage in huidige si…..
- Bouva: “Regionale relaties en diplomatieke reorganisatie kr…..
- Pokie: ‘Niemand blijft automatisch in dezelfde functie op S…..
- Verkeer in ons land eist veel slachtoffers..
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..