In een belangrijke stap naar versterking van de internationale economische samenwerking heeft de Suriname–Servië Kamer van Koophandel een strategisch samenwerkingsakkoord ondertekend met een van de meest invloedrijke zakenverenigingen van Servië. Deze organisatie vertegenwoordigt meer dan 175 bedrijven, investeerders en handelsorganisaties met een gezamenlijke nettowaarde van meerdere miljarden euro.‘
De overeenkomst werd officieel ondertekend door Siviano Alfons, oprichter van de Suriname–Servië Kamer van Koophandel, tijdens een bijeenkomst in Belgrado, Servië. Ook medeoprichter en Servisch diplomaat Vladimir Popović was hierbij aanwezig.
“Deze overeenkomst is meer dan slechts een handtekening; het is een krachtige boodschap aan de wereld dat Suriname en Servië klaar zijn voor serieuze en gestructureerde economische samenwerking,” aldus Alfons. “We krijgen hiermee toegang tot een miljardenecosysteem dat kapitaal, middelen en strategische kansen biedt voor bedrijven in beide landen.”
Popović benadrukte het belang van de samenwerking op lange termijn. Volgens hem gaat het niet alleen om diplomatie, maar ook om het opbouwen van duurzame partnerschappen met concrete resultaten. “Met dit kader kunnen we investeringen stimuleren, werkgelegenheid creëren en grensoverschrijdende innovatie ondersteunen,” aldus de diplomaat.
De samenwerking omvat diverse strategische pijlers. Zo krijgen beide landen toegang tot gezamenlijke investeringsfondsen en cofinancieringsmogelijkheden. Ook komen er subsidies en financiële ondersteuning beschikbaar voor duurzame ontwikkeling, innovatie en infrastructuur. Verder worden er programma’s opgezet ter versterking van het midden- en kleinbedrijf (MKB) en startups.
Daarnaast voorziet het akkoord in exportkredieten en handelsfaciliteiten, alsmede in de organisatie van regelmatige handelsmissies, businessfora en B2B-netwerkevenementen. De officiële lancering van het partnerschap staat gepland voor het derde kwartaal van 2025.
Tijdens een groots zakelijk forum en handelstop zullen ondernemers, investeerders en regeringsdelegaties uit beide landen samenkomen om de vervolgstappen te bespreken. De voorbereidingen hiervoor zijn inmiddels in volle gang. Zo wordt gewerkt aan de organisatie van handelsmissies, de opzet van een digitaal ondernemersplatform en de gezamenlijke promotie van investeringskansen.
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent …..
- Sadi over missives: absurd en schandalig..
- Onderwijs heeft vijf nieuwe inspecteurs..
- Jones eist dat VHP zich neerlegt bij verkiezingsuitslag..
- Nieuwe generatie leiders in de startblokken..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (90) Diemen 28-5-2025..
- RBTW houdt verdachte en heler aan voor reeks gepleegde dief…..
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..