Suriname heeft met trots zijn National Day gevierd tijdens de World Expo 2025 in Osaka, Japan. Deze bijzondere dag vormde een krachtig podium om Surinames rijke cultureel erfgoed, veerkracht en eenheid aan de wereld te tonen. Hoogtepunt van deze viering op zondag 22 juni 2025 was de indrukwekkende culturele productie “Gron Nyan”; een dans- en muziektheatervoorstelling, die het fundament van het Surinaamse bestaan symboliseert. Gron Nyan, wat “basis van het leven” betekent, is een spirituele en culturele ode aan onze oorsprong, verbondenheid met de aarde en de deugden die ons leiden naar zelfbewustzijn en harmonie.
De voorstelling nam het internationale publiek mee op een indringende reis door thema’s als identiteit, acceptatie, strijd en verzoening. Door expressieve dans, traditionele percussie en krachtige vertelkunst werd het verhaal gebracht van een volk dat vaak wordt miskend, maar nooit gebroken is. De voorstelling eindigde in een krachtige boodschap van veerkracht en verbondenheid, waarbij dansers symbolisch kracht en wijsheid putten uit de voorouders. Een moderne en traditionele samensmelting bracht het Surinaamse verhaal op unieke wijze tot leven.
Namens de regering van Suriname sprak minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) het volgende uit tijdens zijn toespraak in het Surinaams paviljoen: “Op dit cruciale moment brengt Suriname meer dan slechts een paviljoen. Wij brengen een boodschap van de heilige wortels tot de hoogste boomtoppen: ons bos spreekt, en vandaag vragen wij de wereld om te luisteren.
Het bos is niet enkel een hulpbron; het is een verantwoordelijkheid. Onze diversiteit is niet alleen onze identiteit; het is onze kracht. Onze toekomst is niet slechts een droom; het is een plicht tegenover de generaties na ons. Zoals oude wijsheden zeggen: Wij erven de aarde niet van onze voorouders; wij lenen haar van onze kinderen. Laten we samen vooruitgaan – met moed, zorg en toewijding – om deze bron van leven die wij allen delen, te beschermen.”
De World Expo 2025, georganiseerd onder het Bureau International des Expositions (BIE), staat dit jaar in het teken van ‘Designing Future Society for Our Lives.’ Met deelname van meer dan 160 landen vormt deze wereldtentoonstelling een belangrijk platform voor het tonen van mondiale vooruitgang in technologie, cultuur en duurzaamheid.
Suriname neemt onder coördinatie van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) deel aan dit prestigieuze evenement. Het Surinaams paviljoen richt zich op ecotoerisme, cultureel erfgoed en de Surinaamse inzet voor duurzame ontwikkeling. Bezoekers maken kennis met de biodiversiteit, natuurlijke schoonheid en de culturele divesiteit van Suriname, met nadruk op een evenwichtige en respectvolle relatie met de natuur.
- Staatsolie sluit strategische deal met Petronas voor diepze…..
- Twee verdachten aangehouden in zaak Sunparklaan..
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerar…..
- Nieuw te vormen coalitie tekent binnenkort concreet regeerp…..
- Sieraden buitgemaakt op recreatieoord..
- Taboesfeer en personeelstekort bemoeilijken zorg voor sikke…..
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed b…..
- Man (38) opgepakt door politie Livorno verdacht van diefsta…..
- Bromfietser in botsing met auto bij inhaalmanoeuvre..
- 29 nieuwe tuchtzaken tegen notarissen behandeld..
- Die koers, die koers…..
- Vrouw veroordeeld voor moord op man; lichaam onder bed gevo…..
- Man ingesloten voor diefstal van geelmateriaal..
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..