HET IS PUBLIEK geheim dat veel Surinamers ervan dromen dat ons land zich eindelijk zal plaatsen voor deelname aan een Wereldkampioenschap voetbal, nu voor de drieëntwintigste editie in juni/juli 2026. Het wordt georganiseerd door de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Suriname heeft het tot nu toe in de kwalificaties niet gered om zich te plaatsen voor dit vierjaarlijkse prestigieuze voetbaltoernooi.
Nu wordt een nieuwe poging gedaan en allerwege heerst optimisme, vooral omdat het land op weg naar de eindstrijd niet hoeft te spelen tegen sterke landen, waaronder de drie die het toernooi organiseren. De Surinaamse voetbalselectie Natio, met vrijwel alleen diaspora spelers, maakt zich, onder leiding van trainer Stanley Menzo op om in het kader van WK-kwalificatie op 6 juni thuis te spelen tegen Puerto Rico.
Ofschoon Suriname en Puerto Rico lang niet tegen elkaar gespeeld hebben moet Natio geacht worden in staat te zijn alvast op 6 juni te winnen. Dat zal in elk geval een flinke opsteker zijn
Over de sterkte van de Puerto Ricanen is weinig bekend. De meest recente cijfers zijn 1-2 verlies door Natio in 2018 in een WK-kwalificatie en doelpuntloos in 2023 in een wedstrijd om de Gold Cup. Wel is bekend dat voetbal populair wordt in Puerto Rico.
Clubvoetbal beperkte zich tot handvol amateurteams in verschillende afzonderlijke competities. Naarmate de binnenlandse sport in populariteit toenam, begon dit te veranderen. De Puerto Rico Islanders begonnen te spelen in de USL First Division destijds de tweede voetbaldivisie in de Verenigde Staten, en in 2008 werd de allereerste verenigde competitie, de Puerto Rico Soccer League opgericht. De gemiddelde leeftijd van de spelers is tweeëntwintig jaar.
Nu komen Suriname, die honderd zevenendertigste staat op de Fifa wereld ranglijst en Puerto Rico op de honderd zevenenvijftigste plaats tegen elkaar uit, in een groep met ook El Salvador, Sint Vincent en de Grenadines en Anguilla. Suriname heeft de leiding met zes punten, gevolgd door Puerto Rico en El Salvador beiden met vier en de overige twee landen staan op nul punt. Trainer van de Puerto Ricanen is de 40-jarige Charlie Trout uit Engeland, liefhebber van de 4-3-3 formatie.
Het kan niet anders dan dat de technische staf van Natio de afgelopen maanden achter de schermen bezig moet zijn geweest om een waardig team samen te stellen. Aangezien vrijwel alle Europese voetbalcompetities intussen zijn afgerond moet het geen probleem zijn om over de gewenste spelers te beschikken. De beschikbaarheid – omdat trainers moeilijk deden of spelers zich kort voor een wedstrijd afmeldden – bezorgde eerder de technische staf van Natio hoofdbrekens.
Ofschoon Suriname en Puerto Rico lang niet tegen elkaar gespeeld hebben moet Natio geacht worden in staat te zijn alvast op 6 juni te winnen. Dat zal in elk geval een flinke opsteker zijn. Verwachtingsvol wordt ernaar uitgekeken of Menzo deze keer (meer) lokale spelers aan de selectie zal toevoegen.
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..