Tijdens de 51e zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname op officiële wijze het statuut van het OIC Labour Centre (Arbeidscentrum) ondertekend. De ondertekening vond plaats in Istanbul, Türkiye. De ambassadeur van Suriname in het Koninkrijk Marokko, Omar Sherif Abdoelrahman, ondertekende het statuut namens Suriname. Naast Suriname ondertekenden ook Pakistan en Mali het statuut.
Het OIC Labour Centre streeft als internationale organisatie naar de bevordering van arbeidsrechten, fatsoenlijk werk, sociale bescherming en samenwerking op het gebied van werkgelegenheid in samenwerking met de lidstaten. Suriname en het OIC Labour Centre hanteren een vrijwel identieke arbeidsagenda, hetgeen positieve voordelen kan opleveren voor ons land en wel op korte termijn. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken heeft in mei hierover gesprekken gevoerd met de Director-General van het OIC Labour Centre, Azar Bayramov.
In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging om toe te treden tot het OIC Labour Centre. Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) reageerde hierop positief en verzocht het Ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) om de noodzakelijke procedurele stappen te zetten voor formele toetreding. De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door de Nationale Assemblee van Suriname.
Het OIC Labour Centre is gevestigd in Baku, Azerbeidzjan. Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom panie…..
- Yellow Birds-coach Gallant: ‘We hebben een titel te verdedi…..
- SAO zet aanloop naar viering 45-jarig bestaan..
- Twee verdachten beroving te Santigron in de kraag gevat..
- Column: Borrelpraat no. 877..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (7)..
- Ramdin leidt woensdag zijn eerste Algemene Vergadering van …..
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluite…..
- Twee verdachten aangehouden ter zake beroving te Santigron..
- The Season Band naar Nederland: zomer, muziek en kaseko-vib…..
- Bouw nieuw hoofdbureau van Politie verloopt volgens plannin…..
- ABOP: Etnel was een sterke stem in DNA..
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota..
- Soni Claver Sanmoekmin..
- Standaardisatie, onderzoek en etikettering nodig voor expor…..
- Mobiliteit Defensie en Juspol wordt verder versterkt..