Tijdens de 51e zitting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), heeft Suriname op officiële wijze het statuut van het OIC Labour Centre (Arbeidscentrum) ondertekend. De ondertekening vond plaats in Istanbul, Türkiye. De ambassadeur van Suriname in het Koninkrijk Marokko, Omar Sherif Abdoelrahman, ondertekende het statuut namens Suriname. Naast Suriname ondertekenden ook Pakistan en Mali het statuut.
Het OIC Labour Centre streeft als internationale organisatie naar de bevordering van arbeidsrechten, fatsoenlijk werk, sociale bescherming en samenwerking op het gebied van werkgelegenheid in samenwerking met de lidstaten. Suriname en het OIC Labour Centre hanteren een vrijwel identieke arbeidsagenda, hetgeen positieve voordelen kan opleveren voor ons land en wel op korte termijn. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken heeft in mei hierover gesprekken gevoerd met de Director-General van het OIC Labour Centre, Azar Bayramov.
In februari 2025 ontving Suriname een officiële uitnodiging om toe te treden tot het OIC Labour Centre. Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) reageerde hierop positief en verzocht het Ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) om de noodzakelijke procedurele stappen te zetten voor formele toetreding. De laatste stap in het proces van toetreding is de ratificatie van het statuut door de Nationale Assemblee van Suriname.
Het OIC Labour Centre is gevestigd in Baku, Azerbeidzjan. Suriname is sinds 1996 lid van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC).
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..
- Gewapende overval in Balingsula: daders nog voortvluchtig..
- Man maakt zich schuldig aan huisvredebreuk en diefstal: ver…..
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..
- Herdenkingsmonument Nieuw Nickerie in gebruik genomen..
- Koi Carper wint eerste finale rematch van De Arend..
- Arrestaties bij verboden Pride-mars in Istanbul, hoge opkom…..
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vr…..
- Verdachten in verzekering gesteld wegens bedreiging en vern…..
- John Armand Leming (71) Arnhem 24-6-2025..
- Rollings Fariek (25) Paramaribo suriname 27-6-2025..