De directeur van Buitenlandse Zaken, ambassadeur Miriam Mac Intosh, heeft namens minister Albert Ramdin deelgenomen aan de ministeriële vergadering van de Gemeenschap van Latijns-Amerikaanse en Caribische Staten (CELAC) op dinsdag 8 april 2025 in Tegucigalpa, Honduras. De bijeenkomst vond plaats voorafgaand aan de negende CELAC-top van staatshoofden en regeringsleiders, die een dag later werd gehouden.
Tijdens haar toespraak benadrukte Mac Intosh het belang van regionale samenwerking bij het aanpakken van gedeelde uitdagingen, zoals klimaatverandering, transnationale criminaliteit, eerlijke handelspraktijken en migratie. “Deze uitdagingen kunnen alleen gezamenlijk worden aangepakt,” aldus de directeur. Ze pleitte daarbij voor respect voor democratie, mensenrechten, de rechtsstaat en het internationaal recht, en riep op tot vreedzame geschillenbeslechting en het afwijzen van unilaterale dwangmaatregelen.
Mac Intosh sprak waardering uit voor het voorzitterschap van Honduras binnen CELAC en feliciteerde het land met de succesvolle organisatie van de bijeenkomst. Ook sprak ze haar medeleven uit aan de regering en het volk van de Dominicaanse Republiek in verband met het recente tragische ongeval waarbij een gebouw instortte.
Namens Suriname complimenteerde ze Honduras voor het sterke voorzitterschap het afgelopen jaar, dat volgens haar heeft bijgedragen aan meer samenwerking en eenheid in de regio. Ze verwelkomde Colombia als de nieuwe pro tempore voorzitter en verzekerde hen van Suriname’s volledige steun.
De directeur bracht tevens de dank van minister Ramdin over voor de steun die hij ontving bij zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Ze gaf aan dat Ramdin zich in zijn nieuwe functie zal blijven inzetten voor dialoog en het aanpakken van regionale uitdagingen.
“Suriname blijft zich inzetten voor constructieve samenwerking en gezamenlijke actie voor een rechtvaardige, vreedzame en welvarende regio,” sloot Mac Intosh af.
- Joint Venture Business Officer vacancy..
- Edmund Wolff..
- President over misstanden: Hele partijen kunnen worden uitg…..
- Gedragscode voor de verkiezingen opgesteld voor politieke p…..
- Politie zoekt informatie over gevonden skelet man..
- Geldigheid kandidatenlijsten getoetst door CHS en Hoofdstem…..
- Ondermijning verkiezingsproces..
- CCK en IRIS roepen op tot integer en vreedzaam verkiezingsp…..
- Overheidsinkomsten en -uitgaven namen af in 2024..
- VLS uit zorgen over uitsluiting bij verkiezing in Paramarib…..
- VN-experts in Suriname voor onderzoek naar racisme en discr…..
- Start naschoolse vorming voor jongeren 4-21 jaar in Paramar…..
- Minimumuurloon omhoog terwijl kosten blijven stijgen ..
- VLS blijft strijdvaardig: De kiezer beslist op 25 mei..
- Andy Atmodimedjo waagt opnieuw sprong naar assemblee..
- Kickbokskampioen Eersel raakt titel kwijt vanwege mislukte …..
- Trumps 10 procent importtarief voor Suriname: de dreiging v…..
- 12e Bouw Woon & Huishoudbeurs klaar voor start ‘Energy …..
- LVV verzorgt moestuintraining aan zorginstellingen voor men…..
- Missie NH naar Lawa en Tapanahony..
- Minister Ramdin benadrukt belang van multilaterale samenwer…..