De directeur van Buitenlandse Zaken, ambassadeur Miriam Mac Intosh, heeft namens minister Albert Ramdin deelgenomen aan de ministeriële vergadering van de Gemeenschap van Latijns-Amerikaanse en Caribische Staten (CELAC) op dinsdag 8 april 2025 in Tegucigalpa, Honduras. De bijeenkomst vond plaats voorafgaand aan de negende CELAC-top van staatshoofden en regeringsleiders, die een dag later werd gehouden.
Tijdens haar toespraak benadrukte Mac Intosh het belang van regionale samenwerking bij het aanpakken van gedeelde uitdagingen, zoals klimaatverandering, transnationale criminaliteit, eerlijke handelspraktijken en migratie. “Deze uitdagingen kunnen alleen gezamenlijk worden aangepakt,” aldus de directeur. Ze pleitte daarbij voor respect voor democratie, mensenrechten, de rechtsstaat en het internationaal recht, en riep op tot vreedzame geschillenbeslechting en het afwijzen van unilaterale dwangmaatregelen.
Mac Intosh sprak waardering uit voor het voorzitterschap van Honduras binnen CELAC en feliciteerde het land met de succesvolle organisatie van de bijeenkomst. Ook sprak ze haar medeleven uit aan de regering en het volk van de Dominicaanse Republiek in verband met het recente tragische ongeval waarbij een gebouw instortte.
Namens Suriname complimenteerde ze Honduras voor het sterke voorzitterschap het afgelopen jaar, dat volgens haar heeft bijgedragen aan meer samenwerking en eenheid in de regio. Ze verwelkomde Colombia als de nieuwe pro tempore voorzitter en verzekerde hen van Suriname’s volledige steun.
De directeur bracht tevens de dank van minister Ramdin over voor de steun die hij ontving bij zijn verkiezing tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Ze gaf aan dat Ramdin zich in zijn nieuwe functie zal blijven inzetten voor dialoog en het aanpakken van regionale uitdagingen.
“Suriname blijft zich inzetten voor constructieve samenwerking en gezamenlijke actie voor een rechtvaardige, vreedzame en welvarende regio,” sloot Mac Intosh af.
- Steun gevraagd voor Actieprogramma Herstelbetalingen slaven…..
- Caricom-voorzitter waarschuwt voor wereldwijde crisis: ‘Een…..
- Daryanani organiseert langste zwemclinics ooit in Suriname..
- 16-jarige opgepakt voor diefstal van e-bike..
- Discriminatie..
- Regeringsraad bemiddelt in situatie SLM -Luchthavenbeheer..
- Regeringsraad neemt belangrijke besluiten inzake LVV, BiZa …..
- Een kleine politieke historie van Suriname..
- Gedragscode voor de verkiezingen..
- VHP in campagnecoma: wanneer ontwaakt de laatste olifant va…..
- Managers Belastingdienst ondergaan leiderschapstraining..
- Man neergeschoten te Brownsweg..
- Gerenoveerd Vaillantsplein officieel opgeleverd..
- President hoort problemen Mariënburg aan; belooft oplossing…..
- VSB dringt aan op transparantie en regulering bij toekennin…..
- Caribische particuliere sector bezorgd over impact Amerikaa…..
- Universiteit breidt uit met geaccrediteerde opleiding Onder…..
- ‘Onteigening’ plantagegronden vanaf 1 mei 2025 …..
- Geen nieuwe ambtenaren in dienst rond de verkiezingen..
- Veiligheid VS ook belangrijk bij vernietiging ‘overtollige …..
- Tweede editie “Para on da Road Carnival” voor de deur..