PARAMARIBO – Het Barbadiaanse bedrijf CONNECT Caribe zal nog in het eerste kwartaal van 2025 starten met regionale veerdiensten in het Caribisch gebied. Het bedrijf zet hiervoor drie schepen in: een cruiseschip met een capaciteit van 800 passagiers, een snelle veerboot voor 400 passagiers en een speciaal vrachtschip dat richting Suriname zal varen. Dit project biedt een belangrijke stap vooruit voor de exportmogelijkheden van Suriname. Het personenverkeer zal in een later stadium worden toegevoegd.
In de eerste fase van de geplande route worden onder andere Antigua en Barbuda, Barbados, Dominica, Grenada, Saint Lucia, Saint Kitts en Nevis, Saint Vincent en de Grenadines en Trinidad en Tobago aangedaan. Daarnaast zal een vrachtschip opereren op de route Trinidad-Suriname-Barbados. “Aan het einde van deze gefaseerde uitrol is het onze intentie om alle Caricom-landen toe te voegen, inclusief Martinique, Guadeloupe, Sint-Maarten, de Britse Maagdeneilanden en de Amerikaanse Maagdeneilanden”, aldus het bedrijf op zijn website.
“Dit project draait niet alleen om betere transportmogelijkheden, maar ook om nieuwe kansen te creëren voor handel, vooral voor kleine en middelgrote ondernemingen (kmo’s). Door de handelsfacilitatie te verbeteren, willen we bijdragen aan de voedselzekerheid in de regio en zorgen dat zowel bedrijven als consumenten profiteren van een efficiëntere manier om goederen en mensen te vervoeren”, zegt Brendon Mohammed, bestuurslid van CONNECT Caribe.
…[+]
- Aangelaten strijkijzer veroorzaakt brand..
- Tweede testperiode profleague..
- DNA weer compleet met toetreding Cyrano Asoiti..
- Mottley juicht initiatief ‘Royalties Voor Iedereen’ toe..
- Ministerie EZ en delegatie CARICOM bespreken investeringsmo…..
- Triomfantelijke Trump belooft krachtpatser bij terugkeer in…..
- Ontsnapte arrestant na maanden weer opgepakt..
- Elon Musk en oud-presidenten bij inauguratie Trump..
- Telesur-mast te Pakira omgevallen na vandalisme..
- 25-jarige laat leven na vechtpartij; verdachte aangehouden..
- Wilhelmien Helen de Freitas..
- Wilhelmien Helen de Freitas..
- CHS-voorzitter Punwasi over tweede werksessie met stembuspe…..
- Minister Nurmohamed wijst op belang vreedzame verkiezingen..
- Trump gaat op eerste dag als president 200 decreten uitvaar…..
- SURINAAMS VOORDEEL BOVEN PARTIJEN..
- NA KERMISTERREIN, NU PARKEERTERREIN?..
- Santokhi: “VHP enige optie om het landvooruit te brengen…..
- Investeringsklimaat van Suriname enorm verslechterd..
- Tractorbestuurder die betrokken was bij dodelijke aanrijdin…..
- Droogte stuwmeer legt ook scholen Brokopondo plat..