Suriname heeft officieel zijn deelname aan de World Expo 2025 in Osaka, Japan, bevestigd. De bekendmaking vond plaats op maandag 24 februari in het Lallarookh-gebouw, waar vertegenwoordigers van de regering, het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties bijeenkwamen. De World Expo wordt elke vijf jaar georganiseerd en duurt zes maanden. De editie van 2025 vindt plaats van 13 april tot en met 13 oktober en heeft als overkoepelend thema “Designing Future Society for Our Lives”.
Suriname zal zich presenteren onder het subthema “Empowering Lives”, met “Source of Life” als het centrale thema van het nationale paviljoen. Commissioner General Bidia Bissumbhar benadrukte dat dit thema de overvloedige natuurlijke hulpbronnen van Suriname weerspiegelt, aangezien ongeveer 90 procent van het landoppervlak uit bos bestaat. Deelname aan de Expo biedt Suriname een waardevol internationaal podium voor economische en diplomatieke samenwerking, kennisuitwisseling en profilering. Naar verwachting zullen tussen de 150 en 192 landen deelnemen en zal het evenement miljoenen bezoekers trekken.
Beeld: CDS
Een van de hoogtepunten van de lancering was de presentatie van “Gronnjan”, een 45 minuten durende voorstelling die de culturele identiteit en tradities van Suriname belicht. Deze productie zal tijdens de Expo in Osaka worden opgevoerd. De aankondiging werd bijgewoond door diverse ministers, waaronder Henri Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur), Albert Ramdin (Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking), Uraiqit Ramsaran (Toerisme, Communicatie en Transport) en Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu).
De aanwezige bewindspersonen onderstreepten het belang van een sterke internationale aanwezigheid en riepen op om Suriname op een representatieve manier te presenteren. Minister Ramdin benadrukte dat de Expo een strategische kans biedt om Suriname wereldwijd op de kaart te zetten, met focus op cultuur, natuur en economie. Minister Ori verzekerde dat de overheid de deelname aan de Expo volledig zal ondersteunen.
Beeld: CDS
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..
- Ruim 45 jaar na militaire staatsgreep: hoofdkwartier van po…..
- Uraiqit Ramsaran wast handen in onschuld over afstaan terre…..
- Vicepresident Brunswijk grootste afwezige bij introductie I…..
- Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’..
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd..