Suriname heeft officieel zijn deelname aan de World Expo 2025 in Osaka, Japan, bevestigd. De bekendmaking vond plaats op maandag 24 februari in het Lallarookh-gebouw, waar vertegenwoordigers van de regering, het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties bijeenkwamen. De World Expo wordt elke vijf jaar georganiseerd en duurt zes maanden. De editie van 2025 vindt plaats van 13 april tot en met 13 oktober en heeft als overkoepelend thema “Designing Future Society for Our Lives”.
Suriname zal zich presenteren onder het subthema “Empowering Lives”, met “Source of Life” als het centrale thema van het nationale paviljoen. Commissioner General Bidia Bissumbhar benadrukte dat dit thema de overvloedige natuurlijke hulpbronnen van Suriname weerspiegelt, aangezien ongeveer 90 procent van het landoppervlak uit bos bestaat. Deelname aan de Expo biedt Suriname een waardevol internationaal podium voor economische en diplomatieke samenwerking, kennisuitwisseling en profilering. Naar verwachting zullen tussen de 150 en 192 landen deelnemen en zal het evenement miljoenen bezoekers trekken.
Beeld: CDS
Een van de hoogtepunten van de lancering was de presentatie van “Gronnjan”, een 45 minuten durende voorstelling die de culturele identiteit en tradities van Suriname belicht. Deze productie zal tijdens de Expo in Osaka worden opgevoerd. De aankondiging werd bijgewoond door diverse ministers, waaronder Henri Ori (Onderwijs, Wetenschap en Cultuur), Albert Ramdin (Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking), Uraiqit Ramsaran (Toerisme, Communicatie en Transport) en Marciano Dasai (Ruimtelijke Ordening en Milieu).
De aanwezige bewindspersonen onderstreepten het belang van een sterke internationale aanwezigheid en riepen op om Suriname op een representatieve manier te presenteren. Minister Ramdin benadrukte dat de Expo een strategische kans biedt om Suriname wereldwijd op de kaart te zetten, met focus op cultuur, natuur en economie. Minister Ori verzekerde dat de overheid de deelname aan de Expo volledig zal ondersteunen.
Beeld: CDS
- Naam Desiré Delano Bouterse Highway blijft..
- NPS wil 26 zetels om samenwerking te vermijden..
- UNICEF: ‘Meer dan de helft van de driejarigen in Suriname m…..
- OKB constateert stagnatie bij bewijs storting waarborgsom..
- Internationale anti-corruptie verdragen dwingen Suriname to…..
- ‘Omzetting Telesur naar nv komt met wederzijdse voordelen…..
- WWF en DSB bereiden activiteiten Earth Hour 2025 voor..
- Volleybalarbiter Manhoef: ‘De speelvloer is zo te zien goed…..
- Prerogatief of willekeur?..
- Minister Ramadhin reageert op mazelenuitbraak in Texas, VS..
- Klinisch chemische testen bij AZP tijdelijk niet beschikbaa…..
- Onze grenzen zijn nog steeds in tact, zegt legerbevelhebber…..
- Kabinet president: ‘Strikt parkeerverbod Onafhankelijkheids…..
- Sewdien heeft geen ambities om op de lijst van de VHP te st…..
- De wereld in het kort – 21 feb. 2025..
- Udo Karg: ‘Investeren in bescherming Surinaamse visgronden …..
- ‘Blok 52 offshore Suriname bevat mogelijk 500 miljoen vaten…..
- Arabische staten komen op tegen Trumps Gaza-‘Riviera&…..
- DA’91 registreert zich bij CHS; verwacht 4-7 zetels..
- Scholieren vieren Internationale dag van Moedertalen in Sur…..
- Grote overwinningen voor Kampoe, Kampoe 2 en Shaktie..